Salvadorský trosečník zamířil z Marshallových ostrovů domů | E15.cz

Salvadorský trosečník zamířil z Marshallových ostrovů domů

Salvadorský trosečník zamířil z Marshallových ostrovů domů
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shutterstock
Trosečník ze Salvadoru, který údajně přežil 13 měsíců na moři a nakonec přistál na Marshallových ostrovech v Pacifiku, se vydal ze souostroví na cestu k domovu. Před odletem poděkoval místním obyvatelům za to, že se o něj postarali, a prohlásil, že se mu daří velmi dobře.

Na letiště se s Josém Salvadorem Alvarengou přišlo rozloučit asi 50 místních představitel, novinářů a dalších lidí, včetně prezidenta Marshallových ostrovů Christophera Loeaka. Alvarenga řekl, že lidé na souostroví na něj byli velmi hodní, a označil je za své velmi dobré přátele. Trosečník nejprve míří na Havaj, kde přesedne do letadla letícího do Salvadoru.

V Salvadoru Alvarengu čekají jeho rodiče, s kterými už mluvil telefonicky, a také čtrnáctiletá dcera, která si ovšem na otce nepamatuje. Alvarenga rodnou zemi opustil, když byl holčičce jeden rok.

Někteří lidé verzi rybářova dobrodružného příběhu zpochybňují s poukazem na jeho relativně dobrý zdravotní stav a malou podvýživu, když se minulý týden objevil na veřejnosti. V dalších dnech však Alvarenga vypadal již mnohem slabší a při chůzi ho museli podpírat.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!