Před 120 lety se konal první zaznamenaný profesionální striptýz | E15.cz

Před 120 lety se konal první zaznamenaný profesionální striptýz

Před 120 lety se konal první zaznamenaný profesionální striptýz
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shutterstock
Kabaret Divan Fayouau na pařížském Montmartru zažil 13. března 1894 událost, z níž i mondénní Pařížané byli u vytržení.

Slečna Yvette zde totiž předvedla údajně první profesionální striptýz. Na dnešní poměry šlo o podívanou vskutku nevinnou. Jen na prchavý okamžik a za tlumeného osvětlení mohli zvědaví diváci zhlédnout nahou Yvette, která se ve scénce „Yvette jde spát“ postupně svlékala, než skočila do postele a zmizela za kulisami.

„Suzanne a horké letní dny“, „Liane u lékaře“, „Slečna v koupelně“, „Návrat z plesu“ nebo „Bleška“ a „Včelka“, v nichž lepé děvy shazovaly své svršky, do nichž se zatoulal onen nepříjemný hmyz, aby ho „našly“.

Svlékací premiéru si ale nárokují i další podniky. Například jiný bar na Montmartru - Chat Noir - už v roce 1881 nebo proslulý kabaret Moulin Rouge, v němž modelka Mona podlehla náhlé inspiraci a předvedla nečekanou show na výročním plese v únoru 1893. Nejprve cudně odhalila lýtka, potom ramena, stehna, posléze k všeobecnému překvapení též ňadra a nakonec odložila i zbytek oděvu, načež skončila na stole úplně nahá. Úřady jí za to udělily pokutu 100 franků, kterou ale po protestech studentů umění nakonec odvolaly.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!