Poltergeist patří mezi neprokletější filmy všech dob | E15.cz

Poltergeist patří mezi neprokletější filmy všech dob

Poltergeist patří mezi neprokletější filmy všech dob
Film Poltergeist. Na smínku protagonistka hlavní role JoBeth Williams
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Krátce poté, co původní film Poltergeist vyděsil diváky v kinech, začal rozsévat hrůzu mezi fanoušky, kteří si všimli, že nezvyklý počet členů natáčecího štábu zemřel za podivných okolností.

Nedávno do kin zamířil remake tohoto klasického snímku - a tak se dá čekat, že se znovu začne mluvit a spekulovat o „prokletí Poltergeista“. Zpravodajský server News.com.au sestavil přehled filmů, které podle fanoušků pronásledovalo neštěstí nejvíc:

Poltergeist (1982)

Dominique Dunneová, dcera sloupkaře listu Vanity Fair a filmového producenta Dominicka Dunnea, ve snímku o duchy zamořeném domě hrála dospívající dceru rodiny. Necelého půl roku po premiéře filmu ji uškrtil její přítel, který si za to odseděl pouze tři a půl roku.

Heather O’Rourkeová zemřela na vzácnou chorobu ve věku 12 let krátce po natočení Poltergeista IIIHeather O’Rourkeová zemřela na vzácnou chorobu ve věku 12 let krátce po natočení Poltergeista IIIAutor: Profimedia.cz

Malou holčičku, která se proslavila výkřiky „Jsou tu! Vrátili se!“, hrála Heather O’Rourkeová. Zemřela na vzácnou chorobu ve věku 12 let krátce po natočení Poltergeista III, který byl do kin uveden až po její smrti. Will Sampson, který v Poltergeistovi II hrál šamana (a proslavil se jako Náčelník v Přeletu nad kukaččím hnízdem) - zemřel ve věku 53 let na sklerodermii. A Julian Beck, ďábelský kazatel z druhého filmu, podlehl v 60 letech rakovině žaludku.

Vrána (1994)

Hned první den natáčení utrpěl těžké popáleniny od kabelu elektrického vedení člen natáčecího štábu, další si probodl ruku šroubovákem a scénu zničila bouře.

Brandon Lee zemřel poté, co ho zasáhla ostrá kulka, která se nevysvětlitelnou náhodou dostala do zbraně používané jako rekvizitaBrandon Lee zemřel poté, co ho zasáhla ostrá kulka, která se nevysvětlitelnou náhodou dostala do zbraně používané jako rekvizitaAutor: Profimedia.cz

To nejhorší ale mělo teprve přijít. Hvězda filmu Brandon Lee, syn mistra bojových umění Bruce Leeho, zemřel poté, co ho zasáhla ostrá kulka, která se nevysvětlitelnou náhodou dostala do zbraně používané jako rekvizita. Bylo mu pouhých 28 let.

Superman (1978)

Christopher Reeve ochrnul po pádu z koně v roce 1995 a zemřel o devět let později ve věku 52 let. Jeho Lois Laneová - Margot Kidderová - trpěla bipolární poruchou osobnosti a v roce 1996 na několik dní zmizela beze stopy.

Pokud zabrousíme hloub do minulosti, tak televizní Superman z 50. let George Reeves zemřel v roce 1959 na střelnou ránu do hlavy. Policie to uzavřela jako sebevraždu, ale mnozí to zpochybňovali. Na zbrani se prý nenašly žádné otisky a šuškalo se, že měl Reeves milostný poměr s manželkou vysoce postaveného muže Hollywoodu.

Christopher Reeve a Margot Kidderová ve snímku SupermanChristopher Reeve a Margot Kidderová ve snímku SupermanAutor: Profimedia.cz

Kolují také spekulace o tom, co mohlo „kletbu Supermana“ způsobit. Tvůrci této komiksové postavy Jerry Siegel a Joe Shuster prodali práva na jeho natočení v roce 1938 za 130 dolarů - bez jakéhokoli podílu na miliardách, které měl v budoucnu Superman vynést.

The Conqueror (1956)

Epos o Čingischánovi se točil v Utahu, co by kamenem dohodil od americké vojenské základny, kde se testovalo 11 jaderných bomb. Jako hlavní hvězdy ve snímku zářili John Wayne, Susan Haywardová a Agnes Mooreheadová - všichni zemřeli na rakovinu, stejně jako režisér Dick Powell.

John Wayne a Susan Haywardová ve snímku The Conqueror z roku 1956John Wayne a Susan Haywardová ve snímku The Conqueror z roku 1956Autor: Profimedia.cz

Studie vypracovaná na konci 80. let zjistila, že rakovinou onemocnělo 91 herců a členů natáčecího štábu z celkem 220; 46 na ni zemřelo. Krom toho během natáčení zaúřadovaly náhlé povodně a splašil se panter, který málem pokousal Haywardovou.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!