Netradiční kalendář Pirelli 2017: Místo dokonalých modelek slavné herečky bez make-upu | E15.cz

Netradiční kalendář Pirelli 2017: Místo dokonalých modelek slavné herečky bez make-upu

3. února 2017 • 16:00

Oslava přirozené krásy. Tak by se dal jednou větou shrnout kalendář firmy Pirelli pro rok 2017. Jednotlivé měsíce tu totiž znázorňují nenalíčené herečky z Hollywoodu. A i když je většině z nich téměř 50 let, stále je to náramná podívaná.

Autorem fotografií je uznávaný fotograf Peter Lindbergh, který slavné herečky svléká, odhaluje, ale vyhýbá se nahotě. Ukazuje totiž jejich krásu bez retuše a jen s lehkým líčením. Sám o díle říká, že je to milostná píseň, kterou složil pro 14 výjimečných žen. Mezi nimi je třeba Uma Thurmanová, Nicole Kidmanová, Kate Winsletová, Robin Wrightová. Lindbergh fotí kalendář Pirelli už potřetí.

Fotograf tvrdí, že si každou z fotografovaných žen chtěl v jistém období svého života vzít, jen neměl odvahu o to požádat. Kalendář je tedy nejen poctou přirozené kráse, kterou Lindbergh na herečkách obdivuje, ale také protestem proti diktátu módních časopisů a jejich pojetí ženského těla.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Zákulisí focení kalendáře Pirelli pro rok 2017

Výčet hollywoodských hvězd doplňuje Anastasia Ignatovová, ruská politoložka. Slavný kalendář vychází od roku 1964 pouze v malém nákladu a je neprodejný. Jednotlivé výtisky si rozeberou partneři firmy a objeví se v dobročinných aukcích po celém světě.

Fotoreportáž připravil server Reflex.cz

Sto let staré akty afrických žen od českého fotografa. Podívejte se na ebenové krásky z minulého století

Čínské dívky před objektivem. Podívejte se, jak se společnost v Číně mění

Sto let staré fotografie odhalují ideály ženské krásy z celého světa

Autor: Martin Mrázek - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!