Nejdražší hotelové apartmá v ČR stojí od 130.000 Kč za noc | E15.cz

Nejdražší hotelové apartmá v ČR stojí od 130.000 Kč za noc

Nejdražší hotelové apartmá v ČR stojí od 130.000 Kč za noc
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shutterstock
Nejdražší hotelové apartmá v Česku stojí od 130.000 korun za noc. Ceny luxusních prezidentských apartmá se pohybují v řádu desítek tisíc korun. Využívají je převážně zahraniční podnikatelé, diplomaté, hlavy států či hvězdy showbysnysu.

Hotelem s nejvyšší průměrnou cenou za pokoj je v ČR Four Seasons v Praze, ubytování tam stojí v průměru 9222 korun. Na druhém místě je rovněž pětihvězdičkový hotel Augustin s průměrnou cenou 8782 korun za pokoj a noc. V TOP 10 nejdražších českých pětihvězdičkových hotelů jsou čtyři v Karlových Varech, ostatní se nacházejí v Praze.

Pětihvězdičkové hotely loni dosáhly nejvyšší obsazenosti z ubytovacích zařízení, podle údajů ČSÚ dosáhla 54,4 procenta. Cena za ubytování v nejluxusnějších prezidentských apartmá pětihvězdičkových hotelů v Praze se pohybují v řádu desítek tisíc korun za noc. Hotel Four Seasons nabízí prezidentské apartmá od 4800 eur za noc (131.000 korun).

Hotel Four Seasons s restaurací AllegroHotel Four Seasons s restaurací AllegroAutor: Profimedia.cz

Klientelu tvoří jak podnikatelé, tak soukromé osoby. „Všeobecně můžeme říci, že zájem o všechny naše apartmá, včetně prezidentského, je vysoký. Většina hostů pochází z USA, Velké Británie a Ruska,“ uvedla Martina Vávrová z Four Seasons.

Za prezidentské apartmá hotelu InterContinental Praha zájemci zaplatí mezi 3000 a 3500 eur za noc (82.000 až 96.000 korun). „Zájem o toto apartmá zaznamenáváme především ze strany bohaté klientely a zahraničních diplomatů přijíždějících do Prahy na obchodní jednání,“ uvedla marketingová koordinátorka hotelu Simona Seidlová. Apartmá v minulosti využili například zpěvák Phil Collins, tajemník OSN Kofi Annan, herec Jackie Chan, kanadský premiér Jean Chrétien, japonský premiér Džuničiró Koizumi, zpěvák Michael Jackson či americký prezident George Bush. Apartmá vyniká cenným starožitným zařízením v hodnotě 1,5 milionu korun.

Průměrná obsazenost prezidentského apartmá pražského hotelu Kempinski loni dosáhla 42 procent. Cena za ubytování v hlavní sezoně dosahuje 3000 eur (82.000 korun). Prezidentské apartmá o rozloze 140 metrů čtverečních je zařízeno v kombinaci barev tmavého ořechu, béžové a tyrkysové modré. Svůj pražský pobyt v něm strávili například Woody Allen, Beyoncé, Julio Iglesias, svatební noc zde strávila modelka Alena Šeredová s brankářem Gianluigim Buffonem.

Hotel Mandarin Oriental PragueHotel Mandarin Oriental PragueAutor: Profimedia.cz

V pražském hotelu Mandarin Oriental je cena prezidentského apartmá 2200 eur (60.000 korun) za noc. Dvoupodlažní apartmá, které se rozkládá na 150 čtverečních metrech, se nachází v pátém patře barokní části hotelu a má panoramatický výhled na celé město. „Hosté prezidentského apartmá mají v ceně zahrnuto mnoho luxusních služeb a vybavení, při příjezdu na ně čeká vychlazená láhev šampaňského, talíř čerstvého ovoce, čokoládové pralinky z dílny hotelového cukráře a také ručně psaný pozdrav generálního ředitele hotelu,“ uvedla mluvčí hotelu Lenka Rogerová. Z významných osobností se v apartmá ubytovala například zpěvačka Madonna nebo herečka Jennifer Lopez.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!