Na světové soutěži nejvíce zazářili čeští ohňostrůjci | E15.cz

Na světové soutěži nejvíce zazářili čeští ohňostrůjci

Na světové soutěži nejvíce zazářili čeští ohňostrůjci
Ohňostroj, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Vítězem 23. ročníku mezinárodní soutěže ohňostrojů v německém Hannoveru se stala česká firma zabývající se tvorbou ohňostrojů a speciálních filmových efektů. Informoval o tom server eTurboNews.

Porota ocenila společnost Flash Barrandov Speciální efekty v sobotu večer za představení s názvem Lidské hry (The Human Games). Porotcům se prý líbila jak choreografie show, tak její ztvárnění. Na druhém místě skončil tým Francie a třetí byla Itálie.

Ohňostroj Lidské hry v režii Flash Barrandov Speciální efekty

Sobotní finále bylo vyvrcholením soutěže, při níž účastníci předvedli během pěti víkendů mezi letošním květnem a zářím svá představení v barokní atmosféře zahrad Herrenhäuser Gärten. Na ohňostroje týmů z Portugalska, Francie, Česka, Itálie a Jihoafrické republiky se prý přišlo podívat kolem 50 000 návštěvníků.

Server eTurboNews připomněl, že společnost Flash Barrandov Speciální efekty má již z minulosti řadu cen z mezinárodních soutěží, mimo jiné z Cannes (2008), Štětína (2012), Quebeku (2011), Madeiry (2006) a Brna a v roce 2006 skončila na mezinárodní soutěži ohňostrojů v Hannoveru druhá. Server rovněž uvádí, že česká firma je žádána ve filmovém průmyslu ve světě a podílela se na speciálních efektech filmů jako Vetřelec vs. Predátor, Hellboy či Agent bez minulosti (The Bourne Identity).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!