Morbidní módní kolekce. Přemýšleli jste o tom, jak se obléknout do rakve? | E15.cz

Morbidní módní kolekce. Přemýšleli jste o tom, jak se obléknout do rakve?

Daniel Baret - Reflex.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, v čem spočinete v rakvi při pohřbu? Zní to sice mimořádně morbidně, ale mnoho lidí má podle všeho poměrně jasné představy, jak by to mělo vypadat. Britský internetový obchod Lyst dokonce uspořádal na toto téma průzkum. Podle něj 85 procent lidí o oblečení do rakve někdy přemýšlelo. Podívejte se teď, jak by taková posmrtná módní kolekce mohla vypadat.

Podle průzkumu si například 52 procent žen přeje naprosto stylový odchod ze světa. To znamená, že by se nejraději chtěly nechat pohřbít v šatech. Ty porážejí tričko a džíny.

Ženy také ví, že po smrti už nohy nebolí. Proto by jich 45 procent chtělo mít v rakvi na sobě hezké střevíce s vysokým podpatkem.

Krásné, nebo morbidní? Takhle se dříve fotografovali zesnulí...

Jak průzkum Lystu zjistil, tak 23 procent lidí by se nechalo pohřbít ve sportovním oblečení, pětině mužů by nevadilo mít na noze žabky a třetina z mužů by spala věčným spánkem i v kšiltovce.

31 procent dotázaných pak vůbec nevyžaduje žádné extra oblečení, klidně by se nechali pohřbít jen ve spodním prádle, nebo v pyžamu.

Ráj pro fotografy: Skutečný dům hrůzy ve 150 let starém opuštěném přístavu

Zpráva o průzkumu ale upozorňuje, že dobré oblečení také něco stojí. Pětačtyřicet procent lidí přitom odpovědělo, že za „poslední outfit“ by dali od 350 do 500 liber (ta dolní hranice je v přepočtu 11 tisíc korun), 31 procent by nedalo ani 100 liber a 24 procent by si bylo za něco speciálního ochotno pořádně připlatit – dali by i tisíc liber.

Svět se za 100 let změnil, ale můžeme ho vrátit. Podívejte se na kolorované stoleté snímky známých míst

Chtělo by to dodat – lidi mají někdy skutečně velmi podivné starosti a nápady.

Fotoreportáž připravil server Reflex.cz

Autor: Daniel Baret - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!