Las Vegas má nejvyšší vyhlídkové kolo světa, měří 167 metrů | E15.cz

Las Vegas má nejvyšší vyhlídkové kolo světa, měří 167 metrů

Las Vegas má nejvyšší vyhlídkové kolo světa, měří 167 metrů
Vyhlídkové kolo v Las Vegas
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Kdo chce spatřit blikající neony kasin a hotelů v americkém Las Vegas ze závratné výšky, nemusí od minulého víkendu spoléhat jen na letadla.

Společnost Caesars Entertainment se rozhodla rozšířit Las Vegas o další zábavní čtvrť a během letoška postupně otevírá exkluzivní lokalitu nazvanou The LINQ, do jejíhož vzniku investovala okolo 550 milionů dolarů (přes 11 miliard korun). Ústředním bodem čtvrti plné obchodů, restaurací a zábavních podniků je právě gigantické kolo, které je viditelné z velké dálky a má ambici stát se emblematickou stavbou celého Las Vegas.

Do každé z 28 průhledných koulí, které rotují na obřím kole a poskytují panoramatický výhled na město a okolí, se vejde až 40 lidí. Cesta kolem trvá zhruba půl hodiny, podobně jako v případě Londýnského oka. Všechny kabiny jsou vybaveny audiovizuální technikou, která umožňuje zpestřit pobyt uvnitř, pokud by někoho začaly nudit pohledy do okolí.

A protože se nachází v Las Vegas, jsou podle investorské společnosti kabinky zařízeny i na to, aby uvnitř bylo možné uzavřít sňatek.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!