Kouzelné zrzky. Prohlédněte si fotografie Briana Dowlinga, který jezdí po světě a fotí rudovlásky. | E15.cz

Kouzelné zrzky. Prohlédněte si fotografie Briana Dowlinga, který jezdí po světě a fotí rudovlásky.

Daniel Baret - Reflex.cz

Brian Dowling je reklamní fotograf, který pochází se Spojených států. Ze svého rodného Mississipii se však kvůli práci přemístil do Berlína. Tam pracoval jako úspěšný reklamní fotograf. Přesně před rokem se ale rozhodl, že si dá na rok pauzu a začne pracovat na svém vlastním projektu. Zaujaly jej totiž rudovlasé ženy.

Brian začal cestovat a v místech, která navštívil, vyhledával zrzky všeho druhu. Od těch s temně rudými vlasy až po světle zrzavé dívky s jemnými světlými rysy obličeje. Navštívil více než dvacet zemí, z nichž si přinesl na tisíc fotografií. Z nich nakonec vybral 130, které utvořily jeden unikátní projekt.

Sto let staré fotografie odhalují ideály ženské krásy z celého světa

Fotografování rudovlasých dívek navíc nebylo samoúčelné. Svůj projekt, z něhož vznikne dokonce fotokniha, začal Dowling fotit s konkrétním úmyslem: bude sloužit jako pomůcka osvěty o šikaně, jíž jsou často vystaveni právě ti, kdo jsou něčím jiní. Fotograf chtěl ukázat, že i tyto krásné dívky jsou něčím „jiné“ a tím pádem i ony by mohly být obětí šikany. Fotograf tak v podstatě angažovaně cílí na potenciální škůdce, který si může díky Dowlingovým snímkům uvědomit, jak scestné je škatulkování a ostrakizace těch, kteří něčím vynikají či vybočují.

Fotoreportáž připravil server Reflex.cz

Krásná fotografka Magdalena oživuje ducha hippies. Její Instagram učaroval celý svět.

Ženy při orgasmu. Litevský fotograf vytvořil neobvyklou sérii fotografií

Autor: Daniel Baret - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!