Californication čili obcování s ovocem a zeleninou | E15.cz

Californication čili obcování s ovocem a zeleninou

Californication čili obcování s ovocem a zeleninou
Čerstvý ovocný džus, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Flickr.com

ČTK

Kia Millerová vyučuje v Kalifornii jógu. V těchto dnech noří své ruce do kopců zelí, okurek a špenátu, z nichž vyrábí šťávu. Dvakrát ročně si dopřává zeleninovou kúru, která prý dodá tělu energii a člověk začne více přemýšlet o tom, co jí. Millerová není se svou láskou k džusům sama, v Kalifornii kvetou podniky, v nichž se místo kávy a sladkých nápojů nabízejí šťávy ze zeleniny a ovoce, píše agentura AFP.

„Piju to dvakrát do roka, je to jako restartovat počítač,“ tvrdí čtyřiačtyřicetiletá Kia, která právě vyrábí šťávu ze zelí, kurkumy a petržele. Svou kuchyni proměnila ve svatostánek, vzdálený od hluku Los Angeles. Kalifornská metropole coby průkopník kultury New Age už ale nový trend také zaznamenala. V Santa Monice nebo Beverly Hills jsou džusové bary na každém rohu. Spatřit občana Los Angeles s kelímkem, v němž je místo kávy šťáva, není výjimkou. „Tak toto je nové víno,“ raduje se Millerová, když nabízí sklenici právě vyrobeného nápoje novinářům AFP.

A toto víno má nekonečné variace - od zelí zmixovaného se zázvorem po řepu s mrkví nebo kokosové mléko s mandlemi. Kdo dává přednost ovoci, má k dispozici datle, ořechy, banány, jablka, nejlehčí džus vytvoří kombinace okurek s celerem.

Zatímco někomu stačí dát si skleničku v baru, pro jiné jde o životní styl, který má organismus zbavit všeho špatného. Ti pijí šťávy na litry po dobu několika dní a vyloučí jakoukoli pevnou stravu. Pro někoho jde o záležitost duchovní, pro jiného o příležitost shodit za pět dní i deset kilogramů.

Závislost na šťávě

Dvaačtyřicetiletá fyzioterapeutka Heather právě ukončila třídenní džusovou dietu. Získala prý skoro pocit závislosti a cítí se jako „nová“.

Čerstvý ovocný džus, ilustrační fotoČerstvý ovocný džus, ilustrační fotoAutor: Flickr.com
Zatímco někomu stačí dát si skleničku v baru, pro jiné jde o životní styl, který má organismus zbavit všeho špatného.

„Máte víc energie, spíte méně a lépe, díky těm šťávám jsem se cítil na sedmnáct,“ tvrdí hudebník David Goodman. „Je z toho móda. Každý si chce otevřít džusový bar, všichni se chtějí pročistit,“ raduje se Ind Baba Ji, který v minulých dvou letech začal provozovat dva bary poblíž Hollywoodu.

Třídenní dieta vyjde v přepočtu na 2200 až 4700 korun, za pět dní se může prodražit i na 400 dolarů (7500 korun). Finanční týdeník Barron's v červenci odhadl hodnotu amerického trhu s čerstvými šťávami na pět miliard dolarů. Ročně prý roste i o osm procent. V USA je nyní 6200 džusových barů, většina z nich v Los Angeles a New Yorku. A pronikají i hlouběji do obchodní sítě - hollywoodské lékárny Walgreens zřídily džusové bary a podobně se letos zařídily i kavárny Starbucks v Seattlu a San Francisku.

A co na to odborníci na výživu, kteří zeleninu a ovoce tak propagují? V tomto případě jsou zdrženliví, jelikož džusová dieta zahrnuje pouze jednu složku stravy, zatímco ta ideální má být různorodá. „Je to tak trochu extrémní. Naše tělo se dokáže zbavovat toxinů samo - máme ledviny, máme játra,“ podotýká dietoložka a specialistka na rostlinnou stravu Julieanna Heverová. Spoluobčanům doporučuje, aby se vyvarovali hazardních dobrodružství a přistupovali k tomu, co jedí, moudře po celý čas.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!