Bývalý gangster se rozhodl být štědrým Mikulášem | E15.cz

Bývalý gangster se rozhodl být štědrým Mikulášem

Bývalý gangster se rozhodl být štědrým Mikulášem
Nizoemský Mikuláš – Sinterklaas
• 
ZDROJ: Flickr.com

ČTK, nes

Bývalý nizozemský gangster, který přepadal banky a obchodoval s drogami, se po výhře v loterii rozhodl převléci za Mikuláše a štědře obdarovat děti z chudých rodin. Můžeme si tedy trpce pomyslet, že na darebáka se ke všemu ještě usmálo štěstí – někdejší lupič nevyhrál málo, v přepočtu přes 68 milionů korun. Avšak jeho gesto zároveň připomíná jednu z devatera pohádek od Karla Čapka, v níž největším přáním odsouzených zločinců nebyla svoboda, ale odpuštění těch, kterým ublížili.

Známý kriminálník John Jansen byl v 90. letech členem loupežného gangu, který přepadával banky a prodával drogy. „Ale nikdy jsem nikoho nezabil,“ řekl rozhlasové stanici Omroep Brabant, v níž také prozradil, že se z něj stane Sinterklaas, tedy nizozemský Mikuláš, který chodí vždy 5. prosince.

Polepšený zločinec, který nyní pracuje na své autobiografii, se rozhodl podělit s téměř 500 dětmi o svou nedávnou výhru v loterii ve výši 2,5 milionu eur (víc než 68 milionů korun).

„Když se nám s tímto plánem přihlásil, byli jsme přešťastní,“ řekla pracovnice nadace Voedselbank, pomáhající lidem, kteří se ocitli v nouzi a která pro jejich děti organizuje i mikulášské nadílky.

Autor: ČTK, nes
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!