Bar na Manhattanu nabízí absolutní „ledárnu“ | E15.cz

Bar na Manhattanu nabízí absolutní „ledárnu“

Bar na Manhattanu nabízí absolutní „ledárnu“
Bar Minus5, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Flickr.com

ČTK

V dusivém letním horku mají obyvatelé New Yorku novou možnost, jak se ochladit přímo uprostřed Manhattanu. Provoz tam totiž zahájil první ledový bar, kde vstupné 20 dolarů (asi 400 korun) zahrnuje i zapůjčení eskymáckých rukavic a zimní bundy - a samozřejmě také výsadu vypít si drink v ledové atmosféře podniku Minus5, který je celý z ledu.

“(Z ledu jsou) zdi, všechno,“ řekl manažer Chris Eldridge. „Židle, na kterých sedíte, sklenice, ze kterých pijete, a dokonce i světla nad vaší hlavou jsou z ledu,“ citovala jej agentura AP.

Podnik byl podle promotérů vyřezán „ze stoprocentního kanadského ledu“; potřeba bylo asi 350 bloků, každý o váze zhruba 45 kilogramů. Z nich vzniklo chladivé prostředí baru, kde teplota nepřevyšuje mínus pět stupňů Celsia. To je obzvláště vítané v době, kdy New York zažívá teploty kolem 30 stupňů.

Aby bylo uchováno mrazivé prostředí, musí hosté u vchodu do teplotně izolovaných skříněk odevzdat všechna zařízení, která vydávají teplo. Jsou to například i mobilní telefony. Dva obdobné bary Minus5 už fungují v Las Vegas.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!