V Praze vystoupí pianista z Guinessovy knihy rekordů | E15.cz

V Praze vystoupí pianista z Guinessovy knihy rekordů

V Praze vystoupí pianista z Guinessovy knihy rekordů
Richard Clayderman
• 
ZDROJ: Archiv ZEN

red

Richard Clayderman, který je považován za největší klavírního popularizátora od dob Beethovena, vystoupí 7. prosince poprvé v České republice. Claydermana, francouzského pianistu hrajícího styl „easy listening“, vede dokonce Guinessova kniha rekordů jako „nejúspěšnějšího klavíristu světa“. Claydermanovy lehce poslouchtelné hudby se prodalo přes sto milionů desek.

Richard Clayderman, vlastním jménem Philippe Pagès, se narodil v rodině učitele hudby a jeho profesionální dráha jako by tím byla předurčena. Již ve věku šesti let uměl noty plynuleji než mateřský jazyk. Ve dvanácti letech nastoupil na pařížskou konzervatoř, kde vyhrál mnoho soutěží. V pubertě koketoval s rockem, založil vlastní kapelu, ale později se vrátil ke klavíru a hrál v doprovodných kapelách francouzských hvězd, jako byli Michel Sardou, Thierry Le Luron and Johnny Halliday.

Zlom v jeho kariéře nastartovalo setkání s producentsko-skladatelskou dvojicí Olivierem Toussaintem a Paulem de Senneville. Právě skladatel Paul de Senneville hledal klavíristu pro nahrání nové klavírní balady, kterou složil pro svoji dceru Adeline. Balady pro Adeline (YouTube ukázka)se v podání Richarda Claydermana prodalo dvacet dva miliónů kopií v třiceti osmi zemích světa. Richard Clayderman však nezůstal jen u klavíru a začal se věnovat také skladbě. Jeho mix klasických klavírních skladeb s popem, vlastní romantické sonáty a originální interpretace světových skladatelů dobyly svět.

Balada pro Adeline ve slavném podání Richarda Claydermana

Rekordní pianista

Na exkluzivním koncertě v Praze představí Richard Clayderman spolu se svým smyčcovým triem poslední album Romantique. Určitě i mnoho známých dřívějších skladeb včetně světoznámé Balady pro Adeline.

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!