V Plzni bude jedno z největších setkání minipivovarů na světě | E15.cz

V Plzni bude jedno z největších setkání minipivovarů na světě

V Plzni bude jedno z největších setkání minipivovarů na světě
Ilustrační foto
• 
Jedno z největších setkání minipivovarů na světě bude 20. září na Pivovarském dvoře Purkmistr v Plzni-Černicích. Více než 70 nejmenších českých pivovarů představí přes 200 druhů piv.

Sedmý ročník přehlídky Slunce ve skle bude mít dosud největší účast. Prestižní ekonomický deník Financial Times loni festival zařadil mezi pět nejlepších evropských pro milovníky piv, řekl Petr Míč z marketingu černického pivovaru Purkmistr, který speciálně k události vyrobí patnáctistupňové nakuřované s chutí uzené polévky.

„Podle dostupných informací nikdo takovou akci nedělá. Pořádají se obří pivní festivaly, kde jsou ale střední i velcí výrobci piva a něco málo malých, protože nikde na světě tolik těch nejmenších na počet obyvatel není. Měsíčně se v ČR otevírají tři až čtyři nové. Díky rostoucímu počtu nových minipivovarů je o akci mimořádný zájem,“ uvedl Míč. Přihlášeno je zatím 73 pivovarů s ročním výstavem od 200 do 3000 hektolitrů, které bude reprezentovat 62 vystavovatelů. Návštěvníci ochutnají přes 200 druhů čepovaných a desítky druhů lahvových piv.

Stánky budou na dvoře, přilehlé návsi a na parkovišti. „Je to asi to maximum, které jsme schopni umístit i organizačně zvládnout,“ uvedl Míč. Loni přišlo do Černic přes 8000 lidí, čtyřnásobek oproti prvnímu ročníku, kdy piva nabízelo 14 minipivovarů. Loni jich bylo 62 se 151 druhy. „Navíc tu bude pět německých, tři americké, dva britské a po jednom slovenském a vietnamském pivovaru,“ uvedl Míč.

Plzeň, ilustrační fotoPlzeň, ilustrační fotoAutor:

Přehlídka preferuje prezentaci nejmenších výrobců piva a je oficiální akcí jejich svazu. Má seznámit s produkty, které nejsou běžně na trhu k dostání. Zajímavostí bude ukázka středověkého vaření 30 litrů piva v měděném kotli nad ohněm včetně ochutnávky.

Přehlídka začíná ve 13:00; od 09:00 do 11:00 bude burza pivních suvenýrů. Vstup je zdarma. Pro návštěvníky bude posílena trolejbusová linka číslo 13 z konečné tramvaje číslo 1.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!