V Hollywoodu se chystá film o Rodmanových výletech do KLDR | E15.cz

V Hollywoodu se chystá film o Rodmanových výletech do KLDR

V Hollywoodu se chystá film o Rodmanových výletech do KLDR
Dennis Rodman s vůdcem Kim Čong-unem
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Američtí filmaři se chystají natočit komedii o kontroverzních výletech bývalého hvězdného basketbalisty Dennise Rodmana do Severní Koreje.

Studio 20th Century Fox koupilo práva na scénář nazvaný Diplomats (Diplomaté), který se přátelstvím excentrického sportovce s vůdcem Kim Čong-unem inspiroval. Napsal o tom dnes časopis The Hollywood Reporter.

Komedii by měl režírovat třiačtyřicetiletý Tim Story, který natočil například akční sci-fi Fantastická čtyřka nebo romantickou komedii Mysli jako on.

Rodman se v médiích prezentuje jako Kimův osobní přítel a v minulosti Severní Koreu několikrát navštívil. Popsal třeba, jak v zemi, kde lidé umírají hladem, trávil čas na luxusní jachtě. Letos v lednu sehrál exhibiční basketbalový zápas, který se konal u příležitosti Kimových narozenin. Svoji cestu označil za „basketbalovou diplomacii“.

Kim Čong-un, který převzal vládu nad Severní Koreou po smrti svého otce v roce 2011, se jako postava v americkém filmu neobjevuje poprvé. Letos má například mít premiéru snímek The Interview (Rozhovor), v němž dostanou moderátor a producent talkshow v podání Setha Rogena a Jamese Franca za úkol zabít hosta svého pořadu - severokorejského vůdce.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!