Temný případ 2: zamotanější a konvenčnější | E15.cz

Temný případ 2: zamotanější a konvenčnější

Temný případ 2: zamotanější a konvenčnější
Dva muži ve městě. Mafián Frank Semyon v podání Vince Vaughna (vlevo) si má vždycky co říci s detektivem Rayem Velcorem, jehož ztvárnil Colin Farrel.
• 
ZDROJ: HBO

Iva Přivřelová

Po roce a půl, kdy Temný případ zase posunul hranice ambicí a kvality televizních seriálů o kus dál, se Nick Pizzolatto vrátil k detektivce obohacené o existenciální filozofování. Nový příběh se přesunul z Louisiany do Los Angeles stejně jako kdysi jeho autor a je ještě pesimističtější. Ale také výrazně konvenčnější.

Pizzolatto opět napsal všechny díly (dva s pomocí spoluatorů), na rozdíl od první řady tu druhou už nerežíroval celou Cary Fukunaga, ale šest dalších filmařů v čele s Justinem Linem z Rychle a zběsile. To je místy vidět, seriál nemá tak ucelený styl, přes pravidelnou přítomnost jedné folkové zpěvačky, jejíž songy se vždy hodí k ději. Seriál už neohromuje ani vizuální stránkou jako loni, i nihilistického rozjímání citelně ubylo. Zato přibylo, někdy až na hranu zapamatovatelnosti, dějových linií a postav. Hlavní hrdinové jsou teď čtyři, tři detektivové z různých stanic a s různým stupněm loajality ke své práci, a boss Frank, který se chtěl právě z pochybného majitele klubu a kasina konečně změnit v legálního podnikatele.

Jenže vražda jeho obchodního partnera, jednoho z místních křiváckých politiků, jeho plány zmařila. A ukázala na otevřenou Pandořinu skříňku s korupcí, vraždami, vydíráním, obchodem s bílým masem, zneužíváním všeho druhu a mocenskými válkami.

Zkažený svět, v němž pár zbývajících soucitných bere spravedlnost do svých rukou a ani to nezaručí, že bude vykonána. Peklo, kde můžete kdykoli zaplatit za své hříchy, i za ty, kterých nelitujete. V tomhle prostředí se pohybuje Temný případ 2, akorát víc než první řadu připomíná dnes už běžnější detektivku typu Zločinu, kde také vraždy manifestují shnilé jádro společnosti.

Jeho místy ne úplně přesvědčivý obsah stále stojí za zhlédnutí. Komploty tu jsou tak zamotané, že detektivové stále mají co rozplétat, ač divák v posledních dílech už mohl z nezájmu odhodit klubko. Poutavěji jsou předvedené osobní vztahy a osobní traumata hlavních „pozitivních“ postav, zvlášť v podání schopného hereckého tria Colin Farrell, Rachel McAdamsová a Vince Vaughn. Kolega Taylor Kitsch celý seriál stráví s jedním úporným výrazem.

Temný případ 2
(detektivní, USA, osm dílů)
Hlavní tvůrce: Nick Pizzolatto
Hrají: Colin Farrell, Rachel McAdamsová, Vince Vaughn, Taylor Kitsch
Dostupné na HBO Go
Hodnocení: 60 %

Autor: Iva Přivřelová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!