Režisér Ridley Scott chystá film o uprchlém mexickém narkobossovi | E15.cz

Režisér Ridley Scott chystá film o uprchlém mexickém narkobossovi

Režisér Ridley Scott chystá film o uprchlém mexickém narkobossovi
Britský režisér Ridley Scott
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Britský režisér Ridley Scott plánuje natočit film o mexickém narkobaronovi Joaquínovi "Prckovi" Guzmánovi. Informace o záměru autora velkofilmů jako Vetřelec či Gladiátor se objevila v listu The Hollywood Reporter, necelé dva týdny po Guzmánově spektakulárním útěku z ostře střeženého vězení.

Nový snímek by chtěl Scott vytvořit ve spolupráci s filmovými studii Fox, a to na základě knižní předlohy amerického spisovatele Dona Winslowa. K napsání románu Kartel, který se od svého vydání letos v červnu už stihl stát bestsellerem, Winslowa inspirovala právě postava mexického drogového bosse Guzmána. Scénář ke Scottově filmu by měl napsat Shane Salerno, který se podílel například na scénáři k filmu Armageddon.

Osmapadesátiletý Guzmán uprchl na počátku července z ostře střežené mexické věznice Altiplano důmyslně vybudovaným, 1,5 kilometru dlouhým tunelem. O jeho vydání zhruba tři týdny před útěkem požádaly i USA kvůli podezření z praní špinavých peněz a pašování a distribuce drog.

Narkobaron Joaquín "Prcek" GuzmánNarkobaron Joaquín "Prcek" GuzmánAutor: Profimedia.cz

Mexická policie a armáda po Guzmánovi zatím bezvýsledně pátrá. V pátek si obvinění vyslechli tři zaměstnanci věznice, kteří mu údajně s útěkem pomáhali. Guzmánovi se útěk z vězení zdařil už v roce 2001 a mexické úřady ho znovu zatkly až o 13 let později. Na dopadení narkobarona Mexiko vypsalo odměnu 3,8 milionu dolarů (94 milionů Kč).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!