Počtvrté v Praze se uskuteční soutěž 48 Hour Film Project | E15.cz

Počtvrté v Praze se uskuteční soutěž 48 Hour Film Project

Počtvrté v Praze se uskuteční soutěž 48 Hour Film Project
Kino Aero
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Festival 48 Hour Film Project (48 HFP) je údajně největší časově omezenou tvůrčí filmovou soutěží na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základědané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film o délce čtyř až sedmi minut. V Praze se uskuteční od 5. do 13. září už počtvrté, právě vyhlásil své porotce a ceny. Jedním z porotců bude herec Jiří Mádl.

„Filmy, které účastníci soutěže během jednoho víkendu natočí, budou o týden později představeny publiku na plátně kina Aero,“ uvedla producentka Petra Ratnerová. Vloni podle ní soutěžilo kolem sedmi desítek týmů s více než šesti sty filmaři.

Soutěže se může zúčastnit každý. Zájemci se mohou registrovat na adrese www.praha48film.com. Natáčecí víkend bude 5.-7. září, výsledky vyhlásí v Aeru 13. září, moderátorkou bude Klára Vytisková, zpěvačka skupiny Toxique. Oceněné snímky odvysílá Česká televize, s jejíž podporou se letos festival pořádá. Pražský vítěz bude soutěžit o mezinárodní Grand Prix spojenou s částkou 5000 dolarů a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou v příštím roce promítnuty na MFF v Cannes. Mezinárodní finále se uskuteční na jaře v Los Angeles.

Producentka Petra Ratnerová připomněla, že v roce 2012 se vítězný snímek pražského 48HFP Hlavní chod umístil mezi nejlepšími filmy na světě, byl promítnut v Cannes a dokonce se objevil na plátnech i tak vzdáleného místa jako je Albuquerque v Novém Mexiku.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!