Po lístcích na Monty Python se zaprášilo do minuty | E15.cz

Po lístcích na Monty Python se zaprášilo do minuty

Po lístcích na Monty Python se zaprášilo do minuty
Graffiti dílko s motivem ze montypythonovského skeče
• 
ZDROJ: Flickr.com

ČTK

Pouhých 44 sekund stačilo zájemcům o vystoupení britské komediální skupiny Monty Python, aby dnes vykoupili všechny vstupenky na chystanou londýnskou show. Pětice komiků se rozhodla k představení plánovanému na 1. července přidat další čtyři večery, informovala britská média. Skupina se na pódia vrací po třech desetiletích s jednorázovým představením, které má být především výběrem z úspěšných čísel minulosti.

Vstupenky, které šly dnes do prodeje prostřednictvím internetového systému, zmizely za necelou minutu, o pár chvil později se však objevily v nabídce znovu s mnohdy až stonásobnou přirážkou. Někteří spekulanti, kteří je získali za ceny od 27,50 do 95 liber (asi 900 - 3000 korun), je nabídli do dalšího prodeje až za 3000 liber.

Obrovský zájem přiměl skupinu k rozhodnutí přidat najednou čtyři další představení na následující čtyři červencové dny. Vstupenky ihned zamířily do prodeje.

Michael Palin, Eric Idle, John Cleese, Terry Gilliam a Terry Jones k projektu podle webu britské stanice BBC řekli, že chtějí vědět, zda dokážou být pořád ještě legrační. Fanoušci mohou od vystoupení očekávat „trochu legrace, spoustu patosu, nějakou hudbu a špetku stařeckého sexu“, popsal chystaná vystoupení Idle.

Komediální skupina působila v letech 1969-1983. Stala se kultovní díky svému komediálnímu seriálu pro televizní síť BBC nazvanému Monty Python's Flying Circus (Monty Pythonův létající cirkus). Vysílal se v letech 1969-1974 a má celkem 45 dílů. Úspěch slavilo i několik filmů.

Šestým členem skupiny byl Graham Chapman, který zemřel v roce 1989.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!