Němečtí Scorpions v únoru 2016 vystoupí v pražské O2 areně | E15.cz

Němečtí Scorpions v únoru 2016 vystoupí v pražské O2 areně

Němečtí Scorpions v únoru 2016 vystoupí v pražské O2 areně
Německá rocková skupina Scorpions, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Němečtí rockeři Scorpions 27. února příštího roku vystoupí v pražské O2 areně. Kapela, která je od roku 2010 na celosvětovém turné, slaví 50 let své hudební kariéry. Letos v Česku koncertovali v Pardubicích. Vstupenky v cenách od 990 do 1590 korun jsou v předprodejích od 3. září.

„Kapela založená v roce 1965 představí své největší hity Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You,“ uvedl za pořádající agenturu Live Nation Petr Novák. Ze zakládající sestavy se v Praze představí pouze kytarista Rudolf Schenker. Skorpions nyní dále tvoří zpěvák Klaus Meine, kytarista Mathias Jabs, baskytarista Pavel Maciwoda a bubeník James Kottak.

Scorpions hudební odborníci považují za nejúspěšnější německou rockovou kapelu. Skupina je od roku 2010 na rozlučkovém turné, kdy oznámila konec kariéry. V roce 2010 hrála v České republice hned dvakrát. Do pražské O2 Areny na Scorpions přišlo v březnu podle pořadatelů asi 12.000 lidí. O měsíc později skupina vystoupila na volebním mítinku ČSSD v Ostravě. Do Ostravy se Scorpions vrátili ještě v červnu 2011.

Doménou heavymetalové skupiny jsou rockové balady i rychlé písně. Za dobu své kariéry muzikanti z Hannoveru spolupracovali s Berlínskou filharmonií, vyzkoušeli si elektronické experimenty a vydali akustickou desku. Jejich píseň Wind of Change je jedním ze symbolů pádu Berlínské zdi v roce 1989. Pod názvem Pískaná byla neodmyslitelnou součástí většiny tuzemských vesnických zábav.

Scorpions vznikli v roce 1965 nejdřív jako žákovský soubor. Založil jej Rudolf Schenker. Na profesionální dráhu se kapela vydala v roce 1969, na vrcholu byla v 80. letech. Z roku 1984 pochází deska Love At First Sting, která je považovaná za jejich nejlepší. Z ní také pocházejí jejich největší hity.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!