Lucie se vrátí, čtyřicátníci opráší vzpomínky na „devadesátky“ | E15.cz

Lucie se vrátí, čtyřicátníci opráší vzpomínky na „devadesátky“

Lucie se vrátí, čtyřicátníci opráší vzpomínky na „devadesátky“
Fanoušci skupiny Lucie v devadesátých letech, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

Dušan Kütner

Jedna z komerčně nejúspěšnějších tuzemských kapel novodobé historie, skupina Lucie, potvrdila návrat na koncertní pódia. Nebude to ale ještě letos- šňůra v pěti velkých arénách v Česku a na Slovensku vypukne přesně za rok.

Kapela vystoupí 26. května v Košicích ve Steel Aréně, 29. května ve Slovnaft Aréně v Bratislavě, 1. června v ostravské ČEZ Aréně a 4. června v Kajot Areně v Brně. Celá šňůra vyvrcholí 10. června v pražské O2 areně. Předprodej ale začíná oficiálně již nyní ve středu v devět ráno.

Podl tlakem fanoušků

„Byli jsme pod tlakem fanoušků, přátel i sebe samých, protože se nám stýskalo po tom si ty naše staré písně zahrát. Byli jsme spolu nějaký čas v neshodách, troufnu si tvrdit, že jsme byli přímo ve při, ale to už je hodně let. Čas obrousil mnohé hrany a nyní jsme moudřejší,“ řekl novinářům za kapelu Robert Kodym k důvodům návratu. Rozchod kapely před devíti a osmi lety totiž provázela občas i tvrdá slova a vzájemná kritika.

Koncerty budou podle členů kapely věnovány čistě starým hitům, žádné novinky, natož album, tak zatím nemá Lucie na programu. Koncerty potrvají dvě hodiny a členové Lucie nevylučují, že v případě velkého zájmu by se počet pěti koncertů mohl případně i zvýšit.

Klip Amerika, 1994

Šéf pořadatelské společnosti Live Nation Robert Porkert novinářům řekl, že jednání o podobě návratu trvalo několik měsíců, intenzivní jednání pak zabrala několik posledních týdnů. „Shodli jsme se na tom, že pět koncertů, pět největších měst je to pravé,“ podotkl Porkert.

Očekává se velká show

„Je to vstupné nasazené velmi příjemně vzhledem k tomu, že očekáváme velkou technickou úpravu a využití toho, co v minulosti nemohla Lucie používat, protože takové možnosti nebyly. Věříme, že hudebně, vizuálně to budou koncerty, na které se bude vzpomínat,“ podotkl Porkert. Výbavu na šňůru poveze 21 kamiónů, což je stejně, jako měla nedávno při koncertě v pražské O2 areně hvězdná Pink. Součástí show Lucie bude mimo jiné i pohyblivé hydraulické pódium.

Lucie patří ke komerčně nejúspěšnějším kapelám tuzemské scény, za 15 let existence prodala statisíce hudebních nosičů. Její počátky spadají do poloviny 80. let, její tradiční sestava se ustálila na konci desetiletí v sestavě David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.Ch. V letech 1990 až 2002 vydala Lucie sedm studiových alb. Neshody v kapele vyústily v únoru 2003 vyhazovem klávesisty Michala Dvořáka. Lucie se ještě poté vydala na turné s filharmonickým orchestrem, v němž Dvořákovo místo zaujal kytarista Tomáš Vartecký.

Na podzim 2004 však skupinu opustil Koller a nastala pauza, která trvala až do loňského prosince, kdy skupina vystoupila na večírku skupiny PPF nejbohatšího Čecha a miliardáře Petra Kellnera. Členové skupiny se mezitím věnovali vlastním projektům, což v případě Kodyma a P.B.Ch znamenalo skupinu Wanastovy Vjeci, v případě Kollera kapela Kollerband a u Dvořáka projekt z oblasti spíše vážné hudby Vivaldianno. Tyto projekty budou letos pokračovat dále, příští rok se ale jejich aktéři hodlají věnovat zejména právě návratu Lucie na pódia.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!