Legendární Paul Anka míří do Prahy | E15.cz

Legendární Paul Anka míří do Prahy

Legendární Paul Anka míří do Prahy
Paul Anka
• 

kul

Paul Anka, světoznámý kanadský zpěvák a autor hitů Diana, She`s a Lady, My Way nebo This is It, má na svém celosvětovém turné jednu zastávku také v České republice. V pražském Kongresovém centru vystoupí 20. července.

Paul Anka se narodil v kanadské Ottawě a už od útlého věku se věnoval hudbě. Začal zpěvem v kostelním sboru, pokračoval studiem hry na klavír. Od mládí projevoval talent nejen hudební, ale i literární. Bavilo ho psát, což vyústilo v krátké působení v redakci Ottawa Citizenu. To vše předurčovalo Paula Anku k jeho následné životní cestě, cestě velkého zpěváka a textaře. Po vystupování snad ve všech hudebních klubech v Ottawě Paul Anka odcestoval do Los Angeles, kde jeho kariéra nabrala raketový start.

V Kalifornii začal svou hvězdnou hudební kariéru. Velmi rychle získal zajímavou smlouvu u nahrávací společnosti. V té době vznikl jeden z největších hitů šedesátých let, jeho skladba Diana. Tento kus nejenže dlouho bodoval v hitparádách celého světa, ale v mnoha zemích doslova zlidověl (v Čechách především díky textu Zdeňka Borovce a interpretaci Milana Chladila) a stal se také jednou z nejprodávanějších skladeb vůbec. Paula Anku tato píseň katapultovala na ta největší podia Ameriky. Stal se jedním ze symbolů „zlatých šedesátých“, idolem mládeže, a symbolem největšího rozvoje rock and rollu vůbec. Jerry Lee Lewis, Buddy Holly, Frankie Lyman nebo Chuck Berry, to jsou jména Ankových kolegů té doby.

Paul Anka je také velmi úspěšným textařem. Na svém kontě má hity mnoha hvězd světové pop music. Pro Franka Sinatru složil baladu My Way, pro Michaela Jacksona hit This is It. Tom Jones zase zpívá Ankovu píseň She`s a Lady. To je jen malý výčet světových hvězd, které děkují za své úspěšné songy právě Paulu Ankovi.

Paul Anka přijíždí na svůj koncert do České republiky po koncertních zastávkách napříč Spojenými státy, Evropou a Asií. V neděli 20. července 2014 rozjede svoji rockandrollovou show v pražském Kongresovém centru. Vstupenky na koncert jsou v prodeji, a to v síti Ticketportal od 1390 Kč. Další informace zde.

Paul AnkaPaul AnkaAutor:

Autor: kul
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!