Hlavní hvězdou irského festivalu v Ostravě bude skupina Tae Lane | E15.cz

Hlavní hvězdou irského festivalu v Ostravě bude skupina Tae Lane

Hlavní hvězdou irského festivalu v Ostravě bude skupina Tae Lane
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Hlavní hvězdou letošního ročníku Irského kulturního festivalu bude skupina Tae Lane. Kapela přiletí přímo z Irska.

Závěrečný koncert festivalu se letos přestěhuje do nového areálu Trojhalí Karolina. V těchto industriálních prostorách 28. března vystoupí celkem čtyři skupiny hrající irskou hudbu. Vstup na akci, která tradičně láká až 5000 lidí, je zdarma, uvedl pořadatel akce Jason Oliver Fitzgerald. Ir, který dlouhodobě žije a podniká v Ostravě.

Festival se uskuteční v týdnu od 23. do 28. března. Kromě hudby nabídne i divadelní představení či gastronomické zážitky. V několika ostravských restauracích se totiž budou podávat speciality irské kuchyně. Živé koncerty se pak uskuteční v baru ve Stodolní ulici či v nákupním centru. Týden irské kultury v Ostravě pak vyvrcholí právě závěrečných megakoncertem v Trojhalí Karolina.

„Díky stálému růstu počtu návštěvníků jsme se rozhodli o mnohem větší prostor s výrazně lepším zázemím. Jsme přesvědčeni, že se příchozím v Trojhalí bude líbit,“ řekl pořadatel. Dodal, že na závěrečný koncert bude jako každý rok bezplatný vstup. Celkem se na něm představí čtyři hudební a jedna taneční skupiny.

Hlavní hvězdou bude irská čtyřčlenná skupina Tae Lane, která hraje směsici rock'n'rollu, blues a folku. Dále se představí Robbed & Lynched, což je tradiční irská folková skupina pocházející z irského městečka Droghedy. Vystoupí i dvě kapely z Česka, které hrají irskou hudbu. Návštěvníci se mohou těšit na keltickou punkfolkovou kapelu Cheers či na vyznavače klasické irské hudby skupinu Dálach.

Festival se v Ostravě koná už 11. let a vždy týden po svátku patrona Irska a Irů svatého Patrika. Z akce, která v prvním ročníku přilákala několik stovek lidí, se rozrostla do festivalu, který navštíví víc jak 5000 lidí. Nejnavštěvovanější je pravidelně závěrečný koncert s kapelami hrajícími irskou hudbu. Část pozvaných účinkujících přijíždí vždy z Irska. Část jsou kapely z Česka popřípadě dalších zemí.

Mezi největší hvězdy v minulosti patřila klíčová skupina irského rocku dublinští Aslan. Ti do Ostravy přijeli v roce 2007. V roce 2013 zase festival hostil první a zároveň poslední koncert legendární skupiny The Wolfe Tones v Česku, která v ten rok ukončila svou padesátiletou kariéru.

Informace o letošních kapelách, programu s všem doprovodným akcím zájemci najdou na internetových stránkách www.irskyfestival.cz.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!