Ennio Morricone ohlásil návrat na pódia a přijede do Prahy | E15.cz

Ennio Morricone ohlásil návrat na pódia a přijede do Prahy

Ennio Morricone ohlásil návrat na pódia a přijede do Prahy
Ennio Morricone
• 
ZDROJ: Studio Malý

kul

Slavný italský filmový hudební skladatel Ennio Morricone přijede po roce opět potěšit své věrné fanoušky. V největší hale České republiky, pražské O2 Aréně, se společně s Českým národním symfonickým orchestrem představí 15. ledna 2016. Připraven bude zcela nový koncertní program, ve kterém nebudou chybět nejznámější skladby italského velikána nejen filmové hudby.

Římský rodák Ennio Morricone tak navazuje na poslední velmi úspěšné turné, které během dvaadvaceti zastávek navštívilo více než sto padesát tisíc fanoušků včetně těch v Praze. V České republice je Ennio Morricone velmi oblíbeným umělcem. Za poslední dva roky se mu dvakrát podařilo vyprodat největší českou halu O2 Arénu. Potřetí se o to pokusí v termínu 15. ledna 2016.

„Představení mé celoživotní práce v různých městech pro posluchače různého věku a různých kultur je neuvěřitelně zajímavá zkušenost. Příští rok budu slavit šedesát let své profesní kariéry, během které jsem složil více než šest set skladeb,“ shrnul Ennio Morricone informace o plánovaném turné během tiskové konference oznamující informace o nadcházejících koncertech. „Pro nadcházející turné jsem připravil zcela nový hudební program. Samozřejmě v něm budou ty nejznámější skladby ze slavných westernů Sergia Leoneho. Mám ale v plánu zařadit i další skladby k filmům, pro které jsem komponoval, a které získaly Oscary,“ anoncuje italský skladatel.

Autor: kul
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!