Depardieu plní slib a ve své nové vlasti točí film | E15.cz

Depardieu plní slib a ve své nové vlasti točí film

Depardieu plní slib a ve své nové vlasti točí film
Herec Gerard Depardieu
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Francouzský herec Gérard Depardieu plní slib a ve své "nové vlasti", tedy v Rusku, připravuje nový film. Natáčení akčního thrilleru Tyrkys, ve kterém hlavní hrdina honí vraha svého syna, má začít příští týden v úterý v čečenské metropoli Grozném. Uvedla to dnes agentura DPA s odvoláním na mluvčího produkce Philippa Martineze.

Hlavní mužskou postavu ztvární sám čtyřiašedesátiletý Depardieu, který se v lednu stal ruským občanem. Jeho partnerkou v hlavní ženské roli bude sedmačtyřicetiletá britská herečka Elizabeth Hurleyová.

Depardieu získal ruský pas osobně od prezidenta Vladimira Putina poté, co se ve Francii dostal do sporu s nejvyššími vládními představiteli kvůli vysokému zdaňování bohatých Francouzů. Zatímco pro Rusko je hercova volba oceněním, ve Francii si poněkud výstřední umělec vysloužil spíše posměch.

Depardieu v únoru slíbil kontroverznímu čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi, že natočí film o Čečensku. Kadyrov, který je kritizován kvůli rozsáhlému porušování lidských práv, se rád ukazuje s filmovými nebo sportovními hvězdami.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!