Děda Mizera solidně napodobuje Borata | E15.cz

Děda Mizera solidně napodobuje Borata

Děda Mizera solidně napodobuje Borata
Děda Mizera
• 
ZDROJ: Magicbox

Stanislav Šulc

Fenomén Jackass a jeho hlavní představitel Johnny Knoxville jsou již za zenitem, pokus vzkřísit zašlou slávu se jim ale vydařil. Výsledkem je komedie Jackass: Děda Mizera, která by si na Blu-ray i mohla najít své publikum.

Diváci snímku se mohou rekrutovat především z milovníků humoru Sachy Barona Cohena, který natočil slavného Borata a Bruna. Knoxville s pomocí spoluscenáristy Spika Jonze a režiséra Jeffa Tremaina zopakovali vtip se skrytými kamerami a nekorektní hlavní postavou. Překvapivě to ale funguje lépe než jiné zopakované vtipy.

Snímek spíše než příběh nabídne rámec, v němž se odehrávají nejrůznější tu podivné, jindy vtipné a také často nechutné scénky. Hlavním hrdinou je osmdesátiletý dědek, který má svého rozjíveného vnuka odvézt k jeho otci. Dědek je však opravdu mizera a spíše než vztah k vnukovi snaží se navázat vztahy s prostitutkami či dealery drog. A vypije při tom sakra alkoholu.

Stejně jako Cohen i Knoxville těží především z pokrytectví Američanů, pro něž je „appearance“ (tedy přeneseně fasáda) důležitější než to skutečně uvnitř. Snadno tak podléhají manipulátorům všeho druhu a nechají se vmanévrovat do často nebezpečných, ale pro diváky zábavných situací. Na rozdíl od Borata ale tento snímek přece jen postrádá hlubší vhled a také se u něj nezbavíte dojmu, že jde o sled scének z pořadu Skrytá kamera.

Jackass: Děda Mizera
(komedie, USA, 92 minut)
Režie: Jeff Tremaine
Hrají: Johnny Knoxville, Spike Jonze, Jackson Nicoll
Na Blu-rayi od května 2014
Hodnocení: 60 %

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!