Chris Rea představí v listopadu v Praze své nové album | E15.cz

Chris Rea představí v listopadu v Praze své nové album

ČTK

Chris Rea, který je proslulý zejména svým chraplavým hlasem a virtuózní hrou na kytaru, představí 7. listopadu v Kongresovém centru v Praze své nové album Road Songs for Lovers. Britský hudebník s italskou krví v metropoli vystoupí v rámci evropského turné, které odstartuje 7. října v Amsterdamu. Vydání nové nahrávky je naplánováno na září tohoto roku.

"Rea se vrací s hudbou, díky které je tak známý, s albem nádherných rockových balad. Deska, které patří k vrcholům jeho tvorby, také nabízí to, co je pro Chrise typické - jedinečný hlas a skladatelské mistrovství," uvedl Petr Novák z pořádající společnosti Live Nation k hudebníkovi.

Hudební recenze: Budoár staré dámy mezi bigbítem a kuchyní

Zpěvák a kytarista Rea, který v březnu oslavil 66. narozeniny, za svoji kariéru vydal přes dvě desítky alb a prodal na 30 milionů kopií nahrávek. Zaujal například v roce 1989 deskou Chris Rea: The Road To Hell, po níž následovaly další tituly i kolekce Greatest Hits.

Od roku 1973 byl Rea členem skupiny Magdalene, v níž nahradil pozdějšího frontmana Whitesnake a Deep Purple Davida Coverdala. Kapelu Rea později přejmenoval na The Beautiful Losers; poté se vydal na sólovou dráhu, kterou nastartoval hit Fool (If You Think It's Over) z roku 1978. Popularitu mu přineslo zejména album Water Sign (1983).

Hudební recenze: Květy mají jiné složení, ale stejný pohled na svět

Rea se opakovaně vrací na česká pódia, naposledy zde vystoupil v roce 2014. V Praze vystoupil v rámci The Last Open Road Tour, které odkazovalo na stejnojmennou skladbu z Reova alba The Santo Spirito Project z roku 2011.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!