Bob Dylan zahrál v sále před jediným posluchačem | E15.cz

Bob Dylan zahrál v sále před jediným posluchačem

Bob Dylan zahrál v sále před jediným posluchačem
Bob Dylan, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Americký písničkář Bob Dylan zahrál v pondělí odpoledne v americké Filadelfii v koncertním sále, v němž seděl jediný posluchač. Stalo se tak v rámci natáčení švédské filmové série Experiment Ensam o situacích, kdy jedinec zažívá zcela sám to, co se zpravidla děje za účasti mnoha lidí. Informoval o tom web hudebního časopisu Rolling Stone.

Švédští filmaři, kteří dříve natočili například osamocené osoby v divadelním klubu či hudebním baru, se dohodli na soukromém Dylanově vystoupení s jeho týmem výměnou za blíže neupřesněnou finanční částku. Režisér Anders Helgeson obsadil do role osamoceného diváka svého přítele a Dylanova fanouška Fredrika Wikingssona.

Jednačtyřicetiletý Wikingsson po usednutí v sále prý zprvu nevěřil, že by Dylan mohl skutečně přijít. Po deseti minutách se tak stalo a slavný hudebník zahrál v doprovodu kapely staré rokenrolové a bluesové hity. Švéd řekl, že se z nervozity tak křečovitě usmíval, že ho z toho bolely čelisti ještě hodiny po koncertě. Celý den před koncertem prý nebyl s to nic sníst.

Wikingssonovo soukromé Dylanovo vystoupení natáčelo osm kamer a v prosinci se na YouTube objeví patnáctiminutový záznam této unikátní události. Švéd se také hodlá podělit o svou zkušenost s lidmi prostřednictvím internetu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!