Americká metalová skupina Anthrax vystoupí 11. listopadu v Brně | E15.cz

Americká metalová skupina Anthrax vystoupí 11. listopadu v Brně

Americká metalová skupina Anthrax vystoupí 11. listopadu v Brně
Americká metalová skupina Anthrax
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Americká thrashmetalová skupina Anthrax vystoupí 11. listopadu v Brně. Do královopolského kulturního centra Semilasso zavítá v rámci turné před vydáním nové desky. Anthrax už měli v Česku několik koncertů, naposledy loni na festivalu Masters of Rock. V Brně dosud nevystupovali. O koncertě informovala novináře agentura Live Nation.

„Anthrax se v závěrečných fázích nahrávání desky navazující na čtyři roky starý titul Worship Music rozhodli vyrazit na koncertní turné, které odstartovalo koncem srpna a v listopadu dorazí i do České republiky,“ uvedl za pořadatele Petr Novák.

Kapela Anthrax vznikla na počátku 80. let minulého století. Prosadila se albem Fistful of Metal a zařadila se k nejuznávanějším interpretům tvrdé hudby. Spolu s kapelami Metallica, Slayer a Megadeth tvořili Anthrax takzvanou velkou thrashmetalovou čtyřku.

Současnou sestavu skupiny tvoří zpěvák Joey Belladonna, baskytarista Frank Bello, bubeník Charlie Benante a kytaristé Jon Donais a Scott Ian. Skladby na chystanou novinkovou desku začaly vznikat koncem roku 2013, loni na podzim se skupina odebrala do studia s cílem navázat na úspěch alba Worship Music.

„Anthrax, to je kombinace těžké thrashové hudby a Joeyho silných a melodických vokálů. Mám rád tvrdou hudbu, ale také mám rád melodii, takže je výzvou, abychom tyto dvě ingredience smíchali dohromady tak, aby zněly jako Anthrax. A myslím, že na novince jsme odvedli opravdu dobrou práci,“ uvedl v tiskové zprávě baskytarista Bello.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!