Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka za miliardy postavila mramorový palác pro koně | E15.cz

Vítejte v nové Číně: Tamní smetánka za miliardy postavila mramorový palác pro koně

Martin Mrázek - Reflex.cz

Jezdecký klub Heilan v Xinqiau stál v přepočtu 10 miliard 778 milionů korun.Jezdecký klub Heilan v Xinqiau stál v přepočtu 10 miliard 778 milionů korun.Jezdecký klub Heilan v Xinqiau stál v přepočtu 10 miliard 778 milionů korun. 

Jen hodinu cesty na sever od Šanghaje stojí luxusní komplex, nad kterým by se dost možná podivovali i v Dubaji. Jezdecký klub Heilan v Xinqiau totiž stál v přepočtu 10 miliard 778 milionů korun. Na pozemcích o rozloze 260 tisíc metrů čtverečních se nachází i ubytování pro lidské návštěvníky, ale jak již název napovídá, jde tu hlavně o koně.

 

Výjimečnou krasovou oblastí vyniká i jižní Asie. Čtěte o pozoruhodnostech Vietnamu, Barmy a Laosu

Těch je v klubu ustájených něco přes 400 a pocházejí z více než třiceti zemí světa. Najdete zde hannoverské koně, fríské, andaluské, lusitánské i slavné lipicány. Celkově v Xinqiau chovají přes 50 plemen a zapsali se díky tomu i do Guinessovy knihy rekordů. Další světový rekord drží díky největší drezuře na světě, které se najednou účastnilo 60 koní – 30 bílých a 30 černých. Na nich se v přítomnosti komisařů prohánělo 60 čínských jezdkyň.

Celý článek o čínském přepychu a obsáhlou fotogalerii najdete na Reflex.cz

Autor: Martin Mrázek - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!