OBRAZEM: Hračky Fatra a jiné kousky Designbloku | E15.cz

OBRAZEM: Hračky Fatra a jiné kousky Designbloku

ČTK

Česká značka Fatra, která na aktuální přehlídce Designblok představila novou kolekci nafukovacích hraček, podle Cen šéfredaktorů Designbloku nabídla v rámci akce nejlepší firemní prezentaci. Výsledky soutěže, kterou hodnotili šéfové časopisů o módě, bydlení a designu, dnes vyhlásili kurátoři akce Jana Zielinski a Jiří Macek.

Fatra pro novou kolekci hraček, které navrhli Jan Čapek, Anna a Jerry Kozovi a Zuzana Lednická, připravila prezentaci v Superstudiu v industriálním prostoru Nákladového nádraží Žižkov. Značka, která od roku 2010 v retro edici vyrábí hračky Libuše Niklové, připravila také dětský koutek v Galerii umění pro děti v Kafkově domě v Praze 1, tedy v Openstudiu Designbloku.

Porota, do které mimo jiné zasedla šéfredaktorka časopisu Elle Andrea Běhounková nebo Jana Vinšová z organizace Czechdesign, udělila v rámci finále další tři ceny. Z dřevěného polínka se zlatým štítkem Cena šéfredaktorů se radovalo studio deForm za nejlepší prezentaci designéra nebo designérského studia. V rámci nejlepší školní prezentace byl oceněn Ateliér skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

V sekci mimořádný počin získalo cenu otevření Vinohradského Pavilonu nábytku, který bude pro veřejnost přístupný od 11. října. Patnáctý ročník Designbloku, který se kromě prezentace aktuální tvorby českých i zahraničních designérů soustředí také na módní přehlídky či workshopy, potrvá do neděle.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!