Slováci mají nejlepší medovinu na světě | E15.cz

Slováci mají nejlepší medovinu na světě

Slováci mají nejlepší medovinu na světě
Medovina, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Medovina z obce Smolenice na jihozápadě Slovenska je nejlepší na světě. Ocenění udělil slovenskému medovému nápoji 43. světový kongres včelařů, který se konal v Kyjevě.

Informaci přinesl portál TVnoviny.sk.

Kongres ocenil i Český svaz včelařů za český projekt IMYB (International meeting of young beekeepers - Mezinárodní setkání mladých včelařů) jako klíčovou aktivitu v oblasti práce s včelařskou mládeží v Evropě.

Soutěže se zúčastnilo asi 700 odborníků ze 110 zemí. Smolenický výrobce na svém webu uvedl, že Slovensko na Ukrajině získalo ze všech zúčastněných zemí největší počet ocenění za medovinu. Spolu s titulem nejlepší medovina na světě to byly dvě zlaté, dvě stříbrné a bronzová medaile.

IMYB je největší každoroční setkání mladých včelařů z celého světa ve věku do 16 let. Dosud se uskutečnil dvakrát v České republice (2010, 2012), v roce 2011 v Rakousku a letos v Německu.

Světová federace včelařů Apimondia pořádá kongresy od roku 1897, v posledních letech se konají každé dva roky. Další ročník se uskuteční v roce 2015 v Jižní Koreji.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!