Objevy ve světě piva: nové kvasinky a plastové lahve, co nepropouští plyn | E15.cz

Objevy ve světě piva: nové kvasinky a plastové lahve, co nepropouští plyn

Objevy ve světě piva: nové kvasinky a plastové lahve, co nepropouští plyn
Pivo - ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK
5. září 2015 • 16:45
Jan Pavec
Pivo v plastových lahvích nebývá zákazníky obvykle spojováno s vysokou kvalitou. To se však možná může změnit. Japonská společnost Mitsubishi Plastics uzavřela dohodu s tamním producentem populárních piv Kirin o dodávaní plastových lahví, které nepropouští plyn.

Plastové lahve nejsou na tamním trhu populární i když jsou lehčí a je menší šance, že se rozbijí. Plast totiž propouští plyny a snižuje se tak kvalita piva, informuje stránka Japan Real Time.

Lahve vyrobené společností Mitsubishi Plastics mají obsahovat speciální vsrtvu, která úniku plynů zabrání, píše Japan Real Time. Zároveň budou přepravovány v balících, které zabrání tomu, aby se k ním během cesty dostalo sluneční světlo a ovlivnilo jejich chuť.

Nové kvasinky

O vylepšení se pokoušejí i blíže českým hranicím ve finském výzkumném centru VTT. Tam se povedlo vytvořit hybrid dvou kmenů kvasinek Saccharomyces cervisiae a Saccharomyces eubayanus, který by měl vyustit v ležáky s lepší chutí, produkované rychlejí a s vyššími obsahy alkoholu, informoval americký týdeník Newsweek.

Nové kvasinky by podle vědců měly rozšířit paletu chutí ležáků. O novinku už projevily zájem finské i mezinárodní pivovary. Finští vědci mají v plánu vytvořit i nízkokalorické pivo, které by chutnalo stejně jako jeho běžná verze.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!