Festival na Pražském hradě představí 70 minipivovarů a 140 druhů piv | E15.cz

Festival na Pražském hradě představí 70 minipivovarů a 140 druhů piv

Festival na Pražském hradě představí 70 minipivovarů a 140 druhů piv
pivo, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Ráček, Sedmička

Aleš Hudský

I.P.A., nakouřený ležák, weizenbier, bock, ovocná piva... Máte je rádi nebo je chcete poprvé vyzkoušet anebo naopak srovnat piva uvařená v rozličných minipivovarech Česka na jednom místě?

Vzrůstající obliba speciálních piv dala vzniknout třetímu ročníku degustační akce s názvem Festival minipivovarů na Pražském hradě. V pátek 13. a v sobotu 14. června se na Pražském hradě představí 70 pivovarů se 140 druhy piva 25 různých stylů z celé republiky. Každý z pivovarů představí svá dvě nejlepší piva, celková výtoč se odhaduje přes 7000 litrů piva.

Pořadatelem festivalu je Českomoravský svaz minipivovarů a bude se konat na Královské zahradě Pražského hradu, na Střelecké cestě pod Královským letohrádkem, v pátek 13. června od 14 do 20 hodin a v sobotu 14. června od 10 do 20 hodin. Na stánku každého pivovaru by měli být přítomni sládci a majitelé z každého pivovaru, kteří budou návštěvníkům zodpovídat jejich všetečné dotazy, jak své pivo ve svém pivovárku vaří.

Festival minipivovarů na Pražském hraděFestival minipivovarů na Pražském hraděAutor:

„Návštěvníci u nás mohou nejen ochutnat speciální piva, ale také si popovídat s jejich autory,“ říká hlavní organizátor Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů. Hlavním cílem festivalu je ukázat jak tradiční, tak i moderní způsoby výroby piva. „Vždyť jak nejlépe poznat naši krásnou vlast, než skrze pivo,“ praví poeticky Šuráň.

Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarůJan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarůAutor:
Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů

Autor: Aleš Hudský
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!