Dali byste si ryze moravskou osmnáctku? | E15.cz

Dali byste si ryze moravskou osmnáctku?

Dali byste si ryze moravskou osmnáctku?
pivo, ilustrační fotografie
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

red

Starobrněnský pivovar uvádí na trh pivní delikatesu nazvanou Starobrno Reserva 2013. Jde o osmnáctistupňový pivní speciál, pro jehož výrobu byly použity vybrané suroviny pouze z Moravy.

„Reservu 2013 jsme uvařili z tří druhů moravského sladu a tršického chmele. Je důkazem toho, že se na Moravě rodí ten nejlepší ječmen pro výrobu pivovarského sladu na světě,“ komentuje novinku Milan Schramm, vrchní sládek a ředitel pivovaru Starobrno.

Reserva 2013 je 18° speciál, který obsahuje 8 % alkoholu. Vyniká plnou, jemně hořkou chutí. Po prvním doušku může v ústech Reserva zanechat až lehce sladkou chuť, která je dána kombinací tří sladů. Barva je sytá a poměrně tmavá, s tóny koňaku.

Produkt může hned z několika důvodů vyvolat asociaci na kvalitní vína. Hodí se totiž k podobným příležitostem, přibližuje se mu obsahem alkoholu, podobně jako vína používá výběrové suroviny - moravský tršický chmel a tři pečlivě vybrané druhy moravských sladů. Navíc se jedná o první produkt Starobrna vhodný za správných podmínek i k archivaci.

Lahev o obsahu 0,75l je stejně jako šampaňské uzavřena korkem (champaign uzávěrem) a zabalena v dárkové papírové krabici. Spotřebitelé si budou moci speciál pořídit od listopadu v maloobchodní síti za doporučenou cenu 99,90 korun. Starobrněnská Reserva by tedy mohla být klidně důstojnou vánoční inspirací, nikoli dárkem jen „rezervním“.

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!