Češi si oblíbili kvalitní rumy. V Praze se koná první RumFest | E15.cz

Češi si oblíbili kvalitní rumy. V Praze se koná první RumFest

Češi si oblíbili kvalitní rumy. V Praze se koná první RumFest
Jihoamerický rum, ilustrační foto
• 
ZDROJ: (CC BY 2.0), Graeme Maclean, Flickr.com

red

V Praze se uskuteční historicky první RumFest - zábavně poučná oslava pravého třtinového rumu určená široké veřejnosti. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat více než 150 kvalitních pravých rumů z celého světa, navštívit semináře o historii a výrobě rumu, shlédnout profesionální barmanskou soutěž, naučit se připravovat rumové koktejly v Barlife Akademii i soutěžit o zájezd na Mauricius. RumFest se koná v pátek 26. dubna 2013 od 13:00 v Novoměstské radnici v Praze na Karlově náměstí.

Během RumFestu mohou zájemci ochutnat speciality latinské kuchyně od Ambiente Brasileiro, naučit se a zatančit si salsu, nebo zhlédnout a vyzkoušet si unikátní ruční výrobu doutníků. Součástí programu je i česko – slovenské finále barmanské soutěžě Diplomático World Tournament, jejíž vítěz pojede na celosvětové finále do Venezuely.

RumFest má za cíl nejen návštěvníky pobavit, ale i vzdělávat. Svojí návštěvou RumFest poctí Ian Burrell, světoznámý rumový ambasador a tvůrce festivalu Rumfest ve Velké Británii. Návštěvníci RumFestu se mohou těšit na jeho seminář na téma „Vše co jste chtěli vědět o rumu“.

Obliba dobrého rumu vzrůstá

První RumFest se uskuteční tento pátek, ale již nyní probíhá jeho úvodní podpora ve formě akce Prague Rum Cocktail Week, kdy nejlepší pražské bary nabízejí speciální rumová menu. Navštívit můžete např. Bugsys's, Hemingway, Oblaca, Two Steps Kempinski, Innuendo Prohibition Bar, Jo´s Cocktail & Diner, Rum House, Music club & bar Phenomen, Red Rabbit, Tretters' Bar, Cloud 9 Hilton Prague nebo bar La Casa de la Havana Vieja.

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!