Britské fish and chips dobývají nejlepší restaurace | E15.cz

Britské fish and chips dobývají nejlepší restaurace

Britské fish and chips dobývají nejlepší restaurace
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Ryba, mouka, brambory: recept na rybu a hranolky (fish and chips) je jednoduchý a věčně stejný. Nikdy se ale neomrzí milovníkům tohoto pokrmu, který byl povýšen na úroveň britské národní kultury.

„Když si vezmeme to, co v Británii rozhodně nelze opominout, patří sem Buckinghamský palác, poštovní schránky a fish and chips,“ tvrdí se vší vážností Andy Gray, mluvčí National Fish and Chips Awards, které už 27 let udílejí cenu za nejlepší rybu s hranolky v zemi.

Když se tato soutěž konala naposledy, letos koncem ledna, zúčastnilo se jí na 2000 výrobců. V Británii je celkem na 10.500 prodejních míst nabízejících tuto pochoutku.

To ukazuje nebývalý zájem o tento pokrm, jenž se zrodil před téměř dvěma stoletími někde mezi Manchesterem a Londýnem. Jednu dobu byl částečně vytlačen kebaby, kari či hamburgery, které byly k dostání na stáncích, jež v zemi vyrostly jako houby po dešti.

Letos si odnesl palmu vítězství podnik Frankie's ležící u moře v Brae na Shetlandských ostrovech na severovýchodě Skotska, který už loni skončil na druhém místě. Jaké je jeho tajemství? Všechno máme čerstvé, prohlašuje jeho majitel John Gold a vysvětluje, že se zásobuje přímo u rybářů lovících v Severním moři.

Ilustrační fotoIlustrační fotoAutor: Profimedia.cz

Kromě toho záleží vše ostatní na tom, jak je ryba obalena v těstíčku a jak se smaží v oleji rozpáleném na 190 stupňů, aby získala křupavou kůrčičku. Pokud jde o brambory používané ke smažení, musejí být zároveň pevné a ne příliš sladké. Hranolky jsou poněkud tlustší.

„Není v tom žádné tajemství, prostě je třeba dělat všechnu práci přesně,“ uvádí Pat Newland, majitel restaurace Poppies, kterou si před čtyřmi lety otevřel v londýnské čtvrti Shoreditch. Také on zdůrazňuje kvalitu a čerstvost používaných surovin.

V jeho restauraci se host ocitá v prostředí z 50. let minulého století, kde Newland začínal již v jedenácti letech pracovat. Tenkrát řezal noviny, které původně sloužily jako kornout na rybu s hranolky a odsávaly přebytečný tuk, v němž se můžete koupat.

V reakci na výtky týkající se velkého množství tuku federace výrobců pokrmu National Federation of fish friers (NFFF) zdůrazňuje, že ryba je jídlo mnohem zdravější než jiné, a udílí rady svým členům, jak snížit počet kalorií obsažených v tomto pokrmu. „Jsou-li však porce příliš velké, sní zákazník velké množství tuku a vysoký počet kalorií, ačkoli jinak tento pokrm může být zdravý,“ připouští NFFF na svých internetových stránkách.

Ilustrační fotoIlustrační fotoAutor: Profimedia.cz

Ryba s hranolky dobře obstojí v době módy „comfort food“, tedy jídel, která nám přinášejí potěchu, radost či uspokojení, jsou spojena s naším dětstvím a často jsou velmi kalorická, a dokonce se dostávají na stoly nejlepších restaurací.

„Všichni fish and chips milují, všichni mohou vyprávět, kdy tento pokrm ochutnali poprvé, včetně prince Charlese,“ zdůrazňuje John Gold.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!