Toyota Hilux Tonka: Koncept offroadu pro opravdové chlapy! | E15.cz

Toyota Hilux Tonka: Koncept offroadu pro opravdové chlapy!

Stanislav Kolman - Autorevue.cz

Offroadový koncept jako z říše chlapeckých snů. Přesně takový vůz vznikne, když automobilka naváže spolupráci s populárním výrobcem hraček.

Japonská automobilka Toyota se spojila s firmou Tonka, která vyrábí automobily a nákladní vozy. Ovšem pozor, pouze jako hračky! Výsledkem spolupráce je koncept Toyota Hilux Tonka - offroadový pick-up, který má prezentovat ty nejlepší vlastnosti obou společností.

Toyota Hilux Evo: na Dakar s dvoukolkou!

Jak již název napovídá, celý koncept je postaven na modelu Hilux a vznikl jako oslava úspěchů na australském trhu. Právě tam se totiž Hilux stal v loňském roce vůbec nejprodávanějším automobilem. Prototyp byl australským týmem Toyoty navržen, sestaven a následně i testován.

Nová Toyota Hilux představena také v evropském provedení

Pod žlutočerným zbarvením se ukrývá 2,8litrový turbodiesel, který posílá výkon na všechna čtyři 35" kola. Světlá výška také narostla. Oproti standardnímu provedení se zvedla o 150 milimetrů.

Bizarní Mercedes-Maybach G650 Landaulet oficiálně představen

Model byl na trh v Austrálii uveden už v roce 1968 a od té doby se ho prodalo již 920 000 kusů. Pick-upu se ale daří i globálně, s označením Toyota Hilux jezdí po celém světě již více než 16 milionů automobilů.

Autor: Stanislav Kolman - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!