Rolls-Royce Sweptail je zřejmě nejdražším novým autem v historii | E15.cz

Rolls-Royce Sweptail je zřejmě nejdražším novým autem v historii

Milan Lažanský - Autorevue.cz

Rolls-Royce Phantom zažívá svou poslední slávu díky speciálnímu modelu Sweptail.

Rolls-Royce na Concorzo d'Eleganza ve Villa d'Este představuje jedinečný kus. Je postaven na základech modelu Phantom Coupé, který již svou kariéru skončil. Spekulace naznačují, že majitel, pro kterého byl speciál postaven, zaplatil 12,8 milionů dolarů - 302 milionů korun. Speciál vznikl pouze v jediném exempláři.

Speciální edice Rolls-Royce Ghost a Wraith se inspirovaly v Koreji

Design exteriéru je spojován s modely Rolls-Royce z dvacátých let. Nechybí prý ani inspirace luxusními jachtami. Při pohledu zpředu zaujme především obrovská maska chladiče s tradiční soškou Spirit of Ecstasy. Právě tento "gril" je největší maskou chladiče, která kdy byla na auto umístěna.

Kulaté přední světlomety s LED "obočím" dávají vzpomenout na Phantom před modernizací. Boční profil a rozevlátá záď se od dnešních modelů Rolls-Royce dramaticky liší.

Názvy písní Beatles vyryté do čalounění: Rolls-Royce vzdává hold britské hudbě

Uvnitř nacházíme větší podobnost s phantomem. Nechybí však schránka na šampaňské. Lahev se objeví stiskem tlačítka. Zadní sedadla chybí. Místo nich ve vzniklém prostoru najdete dřevěný odkládací prostor, opět elegantně tvarovaný.

Autor: Milan Lažanský - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!