Rinspeed Oasis: Kreace pro ty, kteří mají rádi bonsaje nebo bylinky | E15.cz

Rinspeed Oasis: Kreace pro ty, kteří mají rádi bonsaje nebo bylinky

Jakub Havlíček

Švýcarská firma Rinspeed si připravila pro výstavu CES zajímavý koncept. Vo voze dokonce můžete pěstovat květiny.

Designéři, kteří pracovali na novém konceptu Rinspeedu popustili uzdu své fantazii. Na střeše vozidla najdete solární panel, za palubní deskou zase malou zahrádku. Prý zde vypěstujete zeleninu, bylinky nebo třeba bonsaje. Premiéru zažije koncept na výstavě CES v Las Vegas tento měsíc.

Nové vozy Tesla umožní jízdu zcela bez řidiče, přístroje budou stát 200 tisíc navíc

Vůz odveze dva lidi. Je projektován tak, aby uvnitř mohli pasažéři relaxovat a užívat si jízdu. Zatím co se tento koncept postará o bezpečnou cestu do cíle. Primárně má být využíván na sdílení. Společnost uvádí, že cestující si budou moct přivolat vůz pomocí svého smartphonu.

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Kromě malé zahrádky se nad palubní deskou vyjímá také velký 5K displej. Ten je možné ovládat hlasem i gesty. O zábavu na cestách se postará také audio systém od společnosti Harman Kardon s 24 reproduktory.

Autonomní Mercedesy uchrání řidiče za každou cenu. I kdyby měly zranit chodce

I když je vůz autonomní, najdete v něm volant. Ten lze proměnit na malou kulatou pracovní plochu nebo klávesnici. Můžete ale díky němu také převzít kontrolu nad vozem. Nejdříve ale musíte absolvovat automatický test silniční kondice a bdělosti.

Autor: Jakub Havlíček
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!