Modernizace Fordu Tourneo Custom přináší více luxusu pro devět pasažérů | E15.cz

Modernizace Fordu Tourneo Custom přináší více luxusu pro devět pasažérů

Milan Lažanský - Autorevue.cz

Volkswagen Multivan či Citroën Spacetourer mají ve zmodernizovaném Tourneu vážnějšího konkurenta, než kdy předtím.

Řada Tourneo, která u Fordu značí osobní verze užitkových aut, má novou, respektive zmodernizovanou, vlajkovou loď. S faceliftem dodávka střední velikosti míří o level výše, než kdy předtím. V nejvyšší specifikaci má nabídnout patřičný luxus.

Citroën slaví 70 let od vzniku Type H. Jumper dostane takovouto úpravu karoserie

Zvenčí novinku poznáte podle zvětšené přední masky a světlometů s částečně tmavým podkladem. Celek působí více zámořsky, než předtím. Důležité jsou změny uvnitř. Modrý ovál upozorňuje na nové materiály, snížení hluku v kabině či infotainment Sync 3.

Koncept elektrického mikrobusu Volkswagen ID Buzz půjde do výroby

Chybět nesmí ani nové jízdní asistenty včetně omezovač rychlosti reagující na dopravní značky nebo hlídání slepého úhlu s funkcí upozornění na přijíždějící vozidla při couvání z parkovacího místa. Nové vrcholné provedení Titanium X nabídne kožené čalounění či navigaci v základu. Provedení Sport potom o něco ostřejší design exteriéru.

Peugeot vytvořil speciální auto určené pro ochutnávky ústřic. Jmenuje se Marcela

Pod kapotou budou nové dvoulitrové vznětové čtyřválce EcoBlue. Nabídnou výkon 77, 96 a 125 kW. Základem bude manuální převodovka, zvolit lze také šestistupňový automat SelectShift. Zajímavostí je vzduchové odpružení na zadní nápravě. Ford spustí objednávky ještě letos, první vozy zákazníkům dealeři předají na začátku příštího roku.

Autor: Milan Lažanský - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!