Limuzína podle ruského státnického vkusu | E15.cz

Limuzína podle ruského státnického vkusu

Jiří Duchoň

Je možné, že před sebou máme reprezentační státnický automobil, do kterého v dohledné době usedne Vladimir Putin, nebo Dmitrij Medveděv.

Půjde samozřejmě o to, kdo z těchto dvou pánů bude v době zahájení výroby nového auta zrovna ruským prezidentem. Již letos v únoru jsme vás informovali o vyhlášení stylistické soutěže o ztvárnění nové limuzíny, jež by ve službách ruské prezidentské kanceláře reprezentovala místní průmysl a nahradila německé stroje Mercedes-Benz S600 Pullman Guard.

Tuto soutěž vyhlásila ruská firma Marussia Motors poté, co Vladimir Putin před časem údajně odmítl přestavbu americko-sovětské konstrukce ZiL 4112P. Klání se zúčastnilo na 120 návrhů, z nichž značnou část jsme vám ukázali již v únoru. Nyní byl vítězným prohlášen projekt Jaroslava Jakovleva a Bernda Weela. Názor na jejich kreaci ponechme na uvážení čtenáře, ovšem je třeba připustit, že vůz vypadá docela impozantně.

Otázkou zůstává, kdy a jestli vůbec podobný vůz okusí asfalt skutečných silnic, potažmo služby ruské prezidentské kanceláře. Na druhou stranu, uplynulé roky nám ukázaly, že u firmy Marussia jsou schopni do skutečné podoby postavit ledacos…

AutoRevue.cz

Autor: Jiří Duchoň
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!