Lamborghini ukázalo závodní Huracán GT3 | E15.cz

Lamborghini ukázalo závodní Huracán GT3

Lamborghini ukázalo závodní Huracán GT3
Lamborghini Huracán GT3
• 

Dalibor Žák

Lamborghini představilo závodní verzi nového modelu Huracán ve specifikaci GT3. Vídat ji budeme třeba při závodech Blancpain Endurance Series. Novinka je velmi podobná speciálu Lamborghini Huracán LP620-2 Super Trofeo, který soutěží ve značkovém šampionátu.

K pohonu speciálu GT3 slouží atmosférický desetiválec 5,2 l o blíže nespecifikovaném výkonu, ale výhradně zadní kola roztáčí podle pravidel FIA šestistupňová sekvenční převodovka s třílamelovou spojkou. Základní hmotnost 1239 kg je rozdělena mezi nápravy v poměru 48/52 ve prospěch té zadní.

Lamborghini Huracán GT3Lamborghini Huracán GT3Autor:

Vedle radikálních aerodynamických úprav se speciál GT3 dočkal i zásadně přepracovaného chlazení, přední části vozu a zavěšení. Interiér byl také uzpůsoben potřebám závodění, takže tu vedle ochranné klece je i speciální sedadlo a multifunkční volant, na kterém si můžete nastavovat například intenzitu kontroly trakce a ABS.

Podle pravidel FIA tu nenajdete karbonové brzdy, ale klasické ocelové. Vpředu mají kotouče průměr 380 mm a svírají je šestipístkové třmeny, vzadu jsou 355mm kotouče se čtyřpístkovými třmeny. Závodní hladké pneumatiky mají rozměr 315/680 vpředu a 325/705 vzadu. Auto je také vybaveno pneumatickým zvedákem pro urychlení zastávek v boxech.

Lamborghini Huracán GT3Lamborghini Huracán GT3Autor:

Závodní Lamborghini Huracán GT3 vás přijde na 369 000 eur, tedy zhruba 10 330 000 korun bez daní a dalších poplatků. Náhradní díly si pak ale také budete muset nakupovat sami.

Článek vyšel na webu Autorevue.cz

Autor: Dalibor Žák
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!