Ikonický výrobce taxíků Checker je zpět. Vyrábět bude pick-up a limuzínu | E15.cz

Ikonický výrobce taxíků Checker je zpět. Vyrábět bude pick-up a limuzínu

Jakub Havlíček

Na automobilový trh se vrací značka Checker Motor Car Company. V minulém století se proslavila hlavně výrobou ikonických amerických taxíků.

Checker Motors Corporation byla založena v roce 1922 a její poslední modely byly vyrobeny v roce 1982. Společnost sídlící v americkém státě Michigan se proslavila hlavně výrobou ikonických amerických taxiků.

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Teď značka plánuje návrat na automobilový trh. S výrobou by se mělo začít počátkem příštího roku. Zaměřit se chtějí na sportovní pick-up a limuzínu, o které mluví jako o sedanu pro 12 osob se 6 dveřmi.

Uber má za dva roky v Praze čtvrt milionu registrovaných klientů

Nové vozy nesoucí logo Checker budou mít ocelový rám, a pod kapotou se ocitne osmiválec LS-series od General Motors. Dostupná bude také dieselová verze. Každý automobil bude mít 4 kotoučové brzdy, LED osvětlení nebo také soupravu první pomoci.

První Tatru 603 dostal před 60 lety prezident Zápotocký k narozeninám

Společnost chce rozběhnout výrobu v USA a najmout 50 až 100 pracovníků. Vše se bude výrabět tak jako kdysi, tedy ručně. Cena vozů bude podle informací začínat na částce, která se v přepočtu rovná více než milionu korun.

Autor: Jakub Havlíček
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!