Ford představil vlastní dětskou postýlku. Simuluje jízdu v autě | E15.cz

Ford představil vlastní dětskou postýlku. Simuluje jízdu v autě

26. dubna 2017 • 16:00

Pokud vaše ratolest ve voze také nejraději spí, následující novinka bude přímo pro vás. Ford představil dětskou postýlku, která simuluje jízdu v autě.

Projekt postýlky Fordu nese název Max Motor Dreams a disponuje vestavěnými reproduktory, LED osvětlením a pohyblivou matrací. Automobilka uvádí, že její nejnovější výtvor dokáže přesně napodobit jízdu auta, která děti ke spánku často přivádí.

Reproduktor Lamborghini s výfuky. Připravte si více než 600 tisíc korun

Postýlku navrhl Alejandro López Bravo v jednom z kreativních studií ve Španělsku. Nechybí možnost spárování s chytrým telefonem, který zaznamená zvuky, vzdálenost a pohyby během cesty. To vše se následně promítne do chování noclehu malé ratolesti.

Bugatti a PG vyrobily nejlehčí kolo světa. Stojí milion

Namontovaný reproduktor poskytuje tlumený zvuk motoru i okolního hluku, oranžová LED světla zase simulují projíždění kolem pouličních lamp. Pohyblivost postýlky pak umožní jemné pohupování dítěte, což napodobuje jízdu v kopcích či táhlých zatáčkách.

Nový Yellow Bird: Karbonový monokok, 710 koní a samosvor

Tajemstvím nezůstává jen cena produktu, ale i to, jestli se někdy dočká sériové výroby. Novinka Fordu je zatím ve fázi technického konceptu, na kterém se stále pracuje. S ohledem na použité technologie se ale dá předpokládat, že nepůjde o levnou záležitost. Lepší představu o fungování a funkcích postýlky získáte po zhlédnutí následujícího videa...

Autor: Stanislav Kolman - Autorevue.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!