Flotila Mercedesu projela Británii, aniž by využila veřejných komunikací | E15.cz

Flotila Mercedesu projela Británii, aniž by využila veřejných komunikací

7. prosince 2016 • 16:00

S netradiční zkouškou pro své automobily přišel Mercedes. Flotila dvanácti vozů SUV projela Velkou Británii, aniž by cestovala po veřejných komunikacích. Více na: http://www.autorevue.cz/flotila-mercedesu-projela-britanii-aniz-by-vyuzila-verejnych-komunikaci

Mercedes-Benz poslal dvanáct svých aut na jízdy do Velké Británie. Háček byl v tom, že vozy nemohly využívat veřejných pozemních komunikací, takže cestovaly převážně v přírodním terénu. O zábavu a vzrušení tak bylo postaráno. Všechna SUV disponovala pohonem obou náprav. Osm vozů patřilo do legendární kategorie G-Class, zbytek tvořily o něco měkčí a luxusnější modely GLE a GLS.

Mercedes-Benz třídy X oficiálně: Zapomeňte na Navaru! Nebo ne?

Německý výrobce avizoval, že cestu dlouhou něco málo přes 100 kilometrů zvládla celá flotila bez jakéhokoliv druhu úprav. Vozy dokonce obuly i terénní pneumatiky, se kterými je ale možné legálně jezdit i po běžných silnicích.

Modernizovaná Lada 4x4: Více spolehlivosti a pohodlí

Hlavní myšlenkou celého projektu bylo poukázání na off-roadové schopnosti jednotlivých SUV. Jedním z největších klenotů celé výpravy byl model G-Wagen, který se začal vyrábět už v roce 1979. Nedávné špionážní snímky odhalují, že automobilka již pracuje na nové generaci, která nabídne množství inovací, charakteristické hranaté rysy však i nadále zůstanou.

Maz-Man BME-1015 je další nezastavitelný off-road z východu

Celkově je tato výprava jakýmsi zahájením propagační kampaně na řadu nových vozů, které Mercedes představí v následujících měsících. O tom, jak se staré i nové modely popraly s náročnou cestou napoví více následující video, stejně jako několik povedených snímků ve fotogalerii.

Autor: Stanislav Kolman
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!