Ferrari udělalo speciální model pro Japonce. Slaví výročí působení na trhu | E15.cz

Ferrari udělalo speciální model pro Japonce. Slaví výročí působení na trhu

5. ledna 2017 • 16:00

Ferrari J50 je limitovanou edicí 10 automobilů určených pro japonský trh. Základy futuristicky vyhlížejícího vozu jsou postaveny na modelu 488 Spider.

Kultovní automobilka působí na japonském trhu již 50 let a v rámci oslav připravila speciální edici 10 modelů J50. Základy novinky jsou postaveny na voze Ferrari 488 Spider, a to včetně pohonné jednotky. V útrobách se ukrývá 3,9litrový osmiválec s výkonem 507 kW a pohonem zadních kol.

Ferrari uzavírá jednu epochu. Do tří let budou všechny novinky na hybridní pohon

Vůz byl postaven divizí Ferrari Special Project, která pro italskou automobilku připravuje zakázkové úpravy a ty nejvzácnější limitované edice. J50 nabídne  řadu unikátních prvků, které naleznete pouze u tohoto modelu. Karoserii tvoří uhlíková vlákna, vůz nabídne jedinečný lak a speciální jsou i 20" kola.

Zajímá vás, kolik stojí provoz supersportovního auta? Peníze to vůbec nejsou malé

Nové Ferrari s otevřenou karoserií se poprvé ukáže během akce v tokijském Národním centru umění. První z deseti kusů nabízí červený odstín nanášený ve třech vrstvách, který doplňuje černý interiér s červenými ozdobnými prvky. Všechny modely budou postupně dotvářeny podle přání jednotlivých zákazníků.

Do muzeí Ferrari už nemusíte vážit cestu, stačí párkrát kliknout myší

Italský výrobce nechce prozradit žádné informace o ceně vozu. Dá se ale předpokládat, že každý z deseti kusů už zná svého majitele.

Autor: Stanislav Kolman
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!