Alfa Romeo Giulia: vymodlený nástupce Alfy 159 přijíždí | E15.cz

Alfa Romeo Giulia: vymodlený nástupce Alfy 159 přijíždí

Alfa Romeo Giulia: vymodlený nástupce Alfy 159 přijíždí
Možná podoba Alfa Romeo Giulia
• 
ZDROJ: Repro z AutoRevue.cz

Jiří Duchoň

Automobilka Alfa Romeo naznačuje v dalších informacích podobu nového modelu Giulia, který konečně nahradí přesluhující řadu 159. Tweet Před třemi lety se představila modernizace Alfy 159, jež měla být tou poslední před nástupem následnického modelu Giulia.

Alfa Romeo Giulia platila v 60. letech za jedno z nejlepších aut své třídy a nyní by měla pomoci značce Alfa Romeo z její mizérie. Značka Alfa Romeo prodává méně než 100 tis. aut ročně, navíc k modelu Alfa Romeo 159, který Giulia nahradí, sám Sergio Marchionne již před několika lety poznamenal, že šlo o přehmat.

Nová Alfa Romeo Giulia, jejíž neoficiální snímek vám nyní nabízíme a která se původně měla představit již loni, zaútočí opět v kategorii opanované modely BMW 3 a Mercedes-Benz třídy C a má být spolu s kompaktním sportovním modelem Alfa Romeo 4C jedním z nejdůležitějších pilířů v plánech na obnovení prosperity značky Alfa Romeo.

O pohon se i v případě Giulie postará sestava známých zážehových agregátů Fiat MultiAir (včetně motoru 1750 TBi) a dieselů JTDm, přičemž špičkové provedení Cloverleaf nabídne vidlicový šestiválec Chrysler Pentastar. Počítá se také s alternativní zástavbou pohonu všech kol, ovšem ve standardu bude mít Giulia oproti nepodloženým zvěstem a toužebným přáním fanoušků nakonec obligátní pohon kol předních.

Oficiální snímky ani informace k dispozici zatím nemáme, ale kdo ví, třeba již ve Frankfurtu budeme chytřejší…

AutoRevue.cz

Autor: Jiří Duchoň
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!