Vzhůru do vzduchu s vysílačkou v klíně

(VIDEO) Záznam, který uvidíte, tvůrci s nadsázkou pojmenovali "Jak si postavit vlastní UFO". Ve skutečnosti jde o pilotovaný "multicopter" (pro to není český výraz), se kterým trojice konstruktérů podnikla na konci října na jihozápadě Německa první pokusný vzlet.

 multicopter e-volo
7.11.2011 19:06   |  

Let, či spíš levitace nebo visení vlastní vrtulníkům, trval minutu a třicet sekund a pilot si pochvaloval stabilitu stroje, dobré „vrozené“ letové vlastnosti a ochotu reagovat na povely, které, jak si můžete všimnout, vycházejí z vysílače, jímž se ovládají RC modely.

První video moderních bratří Wrightů

A co tvoří domácí UFO, které konstruktéři nazývají e-volo? Pár duralových profilů, elektrické střídavé motory, jaké znají modeláři, stejně jako vrtule, které je pohánějí. A aby počáteční přistání nebyla příliš tvrdá, k odpružení stroje slouží cosi jako balón na rehabilitační cvičení. Tvůrci subtilního avionu věří, že tudy by mohla vést cesta k létání stejně snadnému, jako je řízení auta. Jenže co když najednou dojde šťáva?

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web