Američtí vědci prý dokázali anatomickou existenci bodu G

Erotogenní zóna ve vagíně žen zvaná bod G, o jejíž existenci se desítky let vedou spory, je anatomickou skutečností. Tvrdí to alespoň američtí vědci na základě výsledků pitvy vnitřní stěny vagíny zemřelé 83leté ženy.

 vědci prý objevili erotogenní bod G, ilustrační foto
26.4.2012 11:47   |  

Podle výsledků, které vědci zveřejnili, pitva ukázala přítomnost bodu G, který má podobu dobře ohraničené malé dutiny. Nachází se v zadní části perineální membrány, a to 16,5 milimetru od horní části ústí močové trubice. Bod G byl dlouhý 8,1 milimetru, široký od 3,6 do 1,5 milimetru a vysoký 0,4 milimetru, upřesnil šéf tohoto projektu Adam Ostrzenski.

„Tato studie potvrdila anatomickou existenci bodu G. To by mohlo přispět k lepšímu porozumění a zlepšení sexuálního života žen,“ zdůraznil Ostrzenski z gynekologického ústavu na Floridě.


Čtěte také: Mocná příroda: ejakulace má vyšší datový tok než LTE


Šéfredaktor časopisu Journal of Sexual Medicine, který výsledky výzkumu zveřejnil, poznamenal, že tento výzkum založený na jediném mrtvém těle jen rozšiřuje řadu množících se studií o sexuální anatomii žen. Současně zdůraznil, že výzkum v oblasti sexuálního zdraví žen má velký význam.

O existenci bodu G se poprvé zmínil v roce 1950 doktor Ernest Gräfenberg. Popisuje se jako mimořádně citlivá erotogenní zóna, která se nachází na přední stěně vaginy. Její stimulací lze podle mnohých odborníků dosáhnout u žen velkého sexuálního vzrušení.

čtk

Komentáře

Čtěte také

V Donbasu postřelili pozorovatele OBSE. Situace zůstává „stabilně napjatá“

V Donbasu postřelili pozorovatele OBSE. Situace zůstává „stabilně napjatá“

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) vyzvala obě strany konfliktu na východu Ukrajiny k zaručení bezpečných podmínek pro pozorovatele OBSE poté, co jeden z nich… více

Komerční prezentace
Mobilní web